Proč nápad se seniorskými hrami?
Senioři cvičí v našem klubu řadu let, , jen se o tom moc nemluvilo. Patřím taky k těm starším a mám velký zájem na tom, aby náš klub fungoval pro všechny bez rozdílu věku. Jen snad doplním, že již čtyři roky máme cvičební hodiny pouze pro muže. Jedná se o zdravotní cvičení, posilování, zpevňování atd. myslím, že pak se i mnozí cítí lépe. Ne každý má odvahu jít do ženského kolektivu. Proto na naše hry zveme všechny bez rozdílu pohlaví. V loňském roce jsem se skupinou seniorů seniorských her účastnila. Podmět udělat něco podobného i u nás vzešel i od nich.

Kdo je pořadatelem této zatím neobvyklé akce?
Hry pořádá Fit studio aerobiku Jany Boučkové z.s., senioři patří do našeho klubu, jsou u nás registrovaní. Ti, kteří mě znají, vědí, že jsem od roku 2011, kdy vznikla nezávislá iniciativa Česko se hýbe, velkým podporovatelem. Takže momentálně jen náš klub. Ale věřím, že se tyto aktivity posunou dál , stejně tak jako jiné projekty Česko se hýbe.

Jak se o akci senioři dozvědí?
Oslovuji kolegyně, které znám a o kterých vím, že cvičí se seniory. Nyní už víme, že dorazí skupina seniorů z Loun, tak se snad objeví i někdo z Libereckého kraje. Nebude to žádná mega akce. Vše děláme z vlastních zdrojů, jsem i sponzorem této akce. Prostě si letošní ročník odpilotujeme a uvidíme.

Kdo pomůže a akci podpoří?
Oslovila jsem mnoho firem, ale jen hrstka zareagovala. Sundisk - Malá Skála nám zapůjčí koloběžky, SNORDIC SPORTS s.r.o. společnost, která žije pohybem! - jsou až z Brna, zajistí hole pro chůzi. Skvěle se zapojil Běžecký a Střelecký klub Semily, stejně tak jako Sportovní centrum v Semilech. Mediálním partnerem je Český rozhlas Liberec.

Co všechno si senioři vyzkouší?
Vyzkouší si střelbu ze vzduchovky, hod medicinbalem, chůzi s holemi, člunkový běh 20m, 400m koloběžky, 800m chůzi s holemi. Vyhlášené jsou čtyři věkové kategorie, jednotlivci a čtyři týmy.

Mohly by se Podkrkonošské seniorské hry stát tradicí?
To bych byla moc ráda a snad to vyjde. Nejde jen o soutěž samotnou , ale i setkávání lidí stejného věku. Vidím v tom víc krásných věcí než jen porovnávání sportovních výkonů. Dříve mě nenapadlo, že si mohou lidé v důchodovém věku někdy připadat nepotřební. Začala jsem se víc dívat kolem sebe a naslouchat. Je zajímavé, co mnohdy přehlížíme. Často žasnu, jak jsou aktivní a co všechno stihnou, dokážou mě povzbudit a dodat energii.

Čerpala jste z nějaké podobné akce, která úspěšně probíhá třeba v jiném městě?
Ano, z akce Seniorské hry- David Huf. Udělat to trochu jinak byla inspirace našich seniorů- závodníků.

Jak vidíte možnosti vyžití seniorů v Brodě nebo i v okrese?
Nejsem oprávněna to hodnotit, vidím to pouze z jednoho pohledu, ale přijde mně, že jsou jejich akce izolované, Jistě dělají spoustu věcí, ale spíše v uzavřeném kruhu. Osobně mám velkou úctu ke starším lidem, ráda se od nich učím, ale tohle není často vidět, a tak je i trochu odrazujeme zapojit se.

Co by bylo dobré pro ně ještě připravit?
Nápadů by bylo hodně, jen není z čeho brát. Budu ráda, když se akce zúčastní fanoušci a přijdou podpořit všechny závodníky. Kdo bude chtít, tak si bude moct některé disciplíny také vyzkoušet.

Dostanou také diplom případně nějakou cenu pro vzpomínku na svoji účast?
Diplomy už máme připravené, medaile také budou, jen ať se hlavně přihlásí. Kdo by neměl nikoho do party, tak se může přidat k někomu u registrace v den konání soutěže. Ideální jsou přihlášky předem!Usnadní to průběh akce. A kdo snad neví, jak na to, může kontaktovat přímo mě na telefonním čísle 602 252 677.