„Výsledek je sice jednoznačný, ale bylo to vyrovnané. Jinak všichni byli rádi, že to vyšlo. Letos jsme to chtěli. Všichni se těší, že se v prosinci zase sejdou na baráž o extraligu," řekla Deníku kapitánka týmu Blanka Hanzlíková.

Na kurtech plzeňské Slavie nastoupil k prvnímu utkání ostravský Schulhauser proti jabloneckému Martinu Faflovi. Hostujícímu borci, který v Severočeské tenisové hostuje z Aritmy Praha, zápas nevyšel podle představ a prohrál 6:4 a 7:5. Tím se trochu překvapivě dostala Ostrava do vedení 1:0. Nicméně v dalším průběhu finále se ukázalo, že to byl jediný bod.

V dalším utkání nastoupilů devětadvacetiletný Ján Stančík proti domácímu Marianu Podepřelovi. Byť byl Stančík favoritem, zápas se rozhodoval až v tiebreaku obou setů. V nich byl úspěšnější Stančík a postaral se o vyrovnání skóre na 1:1 po dvou zápasech.

Dalším želízkem v ohni Severočeské tenisové byla Martina Pochabová, která hostuje z Orlové. Třiadvacetiletá hráčka si poradila vcelku hladce s Barborou Kijasovou a zvítězila 2:0 po setech 6:2: a 6:4.

O další bod do sbírky Severočeské se postarala velezkušená Eva Fislová, když přejela Paulinu Czarnikovou 6:1 a 6:2 a stav byl rázem 3:1 pro jablonecký tým.

To vzalo tak trochu vítr z plachet ostravským a v dalších svou zápasech dominovali hráči Severočeské tenisové, což znamenalo navýšení výsledku na rozhodujících 5:1.

„Po dohodě obou kapitánů jsme se rozhodli, že čtyřhry už hrát nebudeme," dodala Hanzlíková.

Výsledky finále

TK Ostrava - Severočeská tenisová A 1:5

Schulhauser Martin (Ostrava) - Fafl Martin (Svč.) 6:4, 7:5; Podepřel Marian (Ostrava) - Stančík Ján (Svč.) 6:7, 6:7; Kijasová Barbora (Ostrava) - Pochabová Michaela (Svč.) 2:6, 4:6; Czarnik Paulina (Ostrava) - Fislová Eva (Svč.) 1:6, 2:6; Hebelka Jan (Ostrava) - Kowalczyk Mateusz (Svč.) 3:6, 3:6; Vaněček Tomáš (Ostrava) - Pavlík David (Svč.) 4:6, 1:6.