"Jiří po přestupu do silnější divize D3A - 1600 ccm jezdil velmi dobře, ale o druhém místě se nám ani nezdálo,“ řekl manažer týmu Jiří Šikola starší. Po loňské velice úspěšné sezoně v divizi D3 - JB 600, kdy Šikola získal titul vicemistra, přešel do šestnáctistovky s tím, že se bude letos učit jezdit se silnějším (200 HP) autem a celý tým se bude seznamovat s novou technikou. „Obrovským překvapením pro nás byl závod Mistrovství Evropy v Nové Pace, kde se Jirka v průběhu závodu držel v první desítce (38 startujících) a jeho postup do finále A byl ohromující,“ vzpomínal otec na velký úspěch syna.

V průběhu sezony 2008 Šikola junior stál třikrát na bedně (2x bronz, 1x stříbro). „V Humpolci odstoupil ze třetího místa pro technickou závadu a Jirkův boj o titul vicemistra za Víťou Nosálkem měl rozhodnout až poslední závod MMČR v Sedlčanech,“ sdělil dále manažer.

Závody v Sedlčanech měly infarktový průběh. „Sobotní měřený trénink suverénně Jirka vyhrál s náskokem dvou vteřin. V první rozjížďce zvítězil s náskokem čtvrt kola na druhého Kužela, ovšem druhý den se rozjížďky staly dramatem. Ve druhé jízdě, dík nervozitě a naražené ruce, chyboval. Z prvního místa a po stíhací jízdě dojel čtvrtý,“ popsal dvě rozjížďky finálového závodu Šikola st.

Vrcholem byla třetí rozjížďka, kdy opět z prvního místa ve třetím kole se buggyna zastavila a odmítla jet. Při nájezdu na start finále A se začaly ozývat z buggyny zvuky nevěstící nic dobrého. „Přes opatrnou taktickou jízdu však ve třetím kole přestal fungovat náhon předních kol a po nárazu do svodidel se ohnula spojovací hřídel řízení. Přesto s vypětím všech sil se Jirkovi povedlo buggynu doslova dotáhnout do cíle, a po sečtení všech našich bodů a bodů soupeřů skončil Jirka druhý s náskokem pouhého bodu,“ oddechl si otec.

“Chtěl bych poděkovat celému týmu za jeho skvělou práci a podporu v celé sezoně 2008 panu Krahulcovi, že nás bezpečně vozil na závody, panu Vitmajerovi, že nám nezištně pomohl,“ poděkoval závěrem druhý muž seriálu motokrosového MČR Jiří Šikola ml.