Druhý nejvýznamnější seriál závodů horských kol po světovém poháru se jel na Bedřichově. Organizátoři, Miloš Vrána a Miloslav Hollosi z KC Kooperativa SG Jablonec byli s významné akce spokojení. Zájem o závody potvrdila také vysoká účast jezdců všech kategorií. „Sobotních dětských závodů v rámci Českého poháru MINIME se zúčastnilo jednatřicet dětí ve věku od tří do deseti let, a to i navzdory nepříznivému deštivému počasí V dalších závodech Českého poháru horských kol, v disciplíně XCE Eliminátor, tedy sprintů, startovalo sto dvacet devět závodníků, a to v devíti kategoriích," uvedl zajímavá čísla Miloš Vrána.

Domácí nechyběli

Z bikerů domácího KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou si nejlépe vedly v juniorkách druhá Nikola Bajgerová a čtvrtá Nikola Nosková, v kadetkách pátá Elizabeth Ungermanová. V juniorech dojel pátý Václav Sirůček a v kadetech šestý David Honzák.

Očekávaný byl Český pohár horských kol v olympijské disciplíně XCO Cross Country v kategoriích od mladších žáků a žákyň až po mužskou a ženskou elitu. Na start se postavilo tři sta dvanáct závodnic a závodníků, z toho jednačtyřicet zahraničních z devíti států, z Polska, Slovenska, Ukrajiny, Mexika, Ruska, Brazílie, Holandska, Belgie a Lucemburska.

Nikola vyjela bronz

Výborně zajela domácí juniorka Nikola Nosková, která vybojovala bronzovou medaili. Do desítky nejlepších se ještě vešli šestý Adrian Šírek v mužích do dvaceti tří let, sedmá Nikola Bajgerová v juniorkách, devátý Adam Šimůnek v juniorech a desátá Elizabeth Ungermanová v kadetkách.

Komisařka chválila

Jelo se na těžké, nočním deštěm rozmáčené trati. V průběhu prvního dne byli závodníci vystavení rozmarům počasí. Jasné nebe a slunečné počasí se střídalo s drobným mrholením a nechyběly ani tmavé mraky s krátkými, ale vydatnými, přeháňkami. A to ale dojem ze závodů nepokazilo. Velmi pozitivně je totiž hodnotila také holandská komisařka, a to jak po stránce organizátorské, tak i po stránce sportovní.

Vyhrál s přehledem

„V nejsledovanější kategorii, v mužské elitě, se v Bedřichově představil i nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý, který s přehledem zvítězil před dalším olympionikem Janem Škarnitzlem a Tomášem Paprstkou. Neztratili se ani domácí odchovanci, pátý dojel Jan Nesvadba, šestý Jiří Novák a čtrnáctý Michal Malík," doplnil ještě výsledky a informace o cyklistickém klání, které startovalo z bedřichovského stadionu, Miloš Vrána.