Čeští sjezdaři odjížděli s nelehkým úkolem pokusit se obhájit loňské skvělé výsledky, titul vicemistra a dva tituly mistra Evropy. Na startu byli i otec Jan a syn Jakub Sejkora z Jablonce a jenišovický Zdeněk Švajda.

„V žádném adrenalinovém sportu není možné dosáhnout úspěchu bez toho, aby nasazení nebylo maximální a výkon byl, jak se říká, na hraně. Na tuto skutečnost letos čeští minikáristé právě doplatili a většina jejich nadějí skončila při nehodách,“ konstatoval Šimůnek.

Nejlépe se letos vedlo Jakubovi Sejkorovi, loňskému vicemistrovi z Jablonce nad Nisou, kategorie monopost C3 (jezdci 14 – 17 let), který byl před poslední jízdou na 2. místě. „Jel proto poslední jízdu naplno, aby se pokusil získat titul. V jedné zatáčce ale dostal smyk a v bariérách skončily jeho naděje. Spokojit se musel s velmi pěkným 3. místem,“ zmínil rozhodující jízdu mladého Jablonečana Šimůnek.

Druhým nejúspěšnějším sjezdařem byl Zdeněk Švajda, junior z Jenišovic, jezdící kategorii kart C8, který byl před poslední jízdou na nadějném čtvrtém místě, dokázal ještě zrychlit, ale nakonec mu jeho výsledek stačil na šesté místo.

Třetím nejúspěšnějším českým sjezdařem byl mladoboleslavský Honza Šimůnek, loňský mistr v kategorii C1, který odzkoušel v plné rychlosti pevnost bariér již v tréninkové jízdě. V prvních závodních jízdách jel potom s respektem a zrychlit si troufl až ve třetí jízdě. Tím si jako nováček v kategorii C2 (jezdci 10 – 13 let) vybojoval velmi slušné desáté místo.

Na nehodu v první závodní jízdě letos doplatil i obhájce titulu mistra Evropy v kategorii C4 (jezdci nad 18 let) Jan Sejkora z Jablonce nad Nisou, který další závodní jízdy musel jet opatrně, a to mu stačilo až na dvacáté místo.

Z dalších sjezdařů dojel v kategorii C3 na třináctém místě Martin Flanderka z Všelibic u Liberce, v kategorii C4 na dvanáctém místě Jiří Janovský z Příbrami, který svou snahu o vylepšení svého umístění musel také vzdát po nehodě v poslední jízdě a na 17. místě Milan Holubec z Liberce. Naši bobisté v kategorii C6, Miroslav Marián, Jiří Zuzák z Příbrami a Ing. Petr Musal, Vlastislav Bufák z Mladé Boleslavi dojeli na dvanáctém resp. na čtrnáctém místě. Zdeněk Švajda sen. z Všelibic u Turnova, jezdící v kategorii C6, vybojoval také dvanácté místo.

Příští mistrovství Evropy 2010 se pojede v Belgii.