VK Malá Skála – VK Dvůr Králové nad Labem 3:1 (-25,17,11,16)

Po rozcvičení a rozehrání na síti bylo rozhodnuto trenérem Petrem Preislerem o sestavě pro první zápas. Na post nahrávače nastoupil Patrik Preisler, kterému kryl záda Michal Novák. Na postech blokařů nebylo co řešit, z důvodu absence zraněného Viléma Kinského, nastoupil Martin Mařík a Ondřej Kovář. Na postu univerzálního hráče dal trenér přednost zkušenostem v podobě Tomáše Pastucha před dravým a útočným stylem hry Lukáše Zemana. Na postech smečařů byli nasazeni, skvěle přijímající David Macháč a benjamínek týmu David Anděl, jehož výkon měl v posledních zápasech zlepšující se tendenci. Pro střídání obou Davidů byl připraven zkušený Martin Holubec. Jako libero měli vyztužit maloskalskou defenzívu na příjmu a v poli Michal Folprecht a Marek Bukovjan.

Po losování připadl zahajující servis na stranu týmu Dvora Králové a první set byl zahájen. Na začátku bylo znát, že se týmy navzájem oťukávají. Bohužel z tohoto stylu hry v polovině setu maloskalští hráči přešli k pasivní hře bez bojovnosti a odhodlání uhrát každý míč. Tohoto přístupu využili hráči ze Dvora Králové, kteří přehráli skleslé hráče Malé Skály v koncovce 25:27.

Po výměně stran začala na domácí straně diskuze o chybách a způsobu, jak je eliminovat.

„Tady si něco řekneme a vy to stejně tak neděláte,“ zlobil se po úvodních míčích Petr Preisler za nepříznivého stavu směrem ke svým svěřencům. Nakonec byl nucen vzít oddechový čas, při kterém neudržel emoce i kapitán Martin Mařík, který nebyl spokojen s výkonem týmu a peprnými slovy konverzaci při oddechovém času ukončil. Po tom následovala zlomová chvíle zápasu, při které se podařilo uhrát vydřený míč z dlouhé výměny a v následující výměně nekompromisně zablokovat soupeřův útok. Po těchto dvou úspěších se hra maloskalských hráčů výrazně zvedla ve všech činnostech. Na tento průběh nedokázali hostující hráči reagovat a Skaláci se vprostřed setu ujmuli vedení a za bouřlivé podpory fanoušků došli k vítězství ve druhém setu 25:17.

Ve třetím setu domácí hráči potvrdili, že nejsou na celkovém prvním místě náhodou. Soupeřům nenechali prostor se prosadit a s minimálním počtem nevynucených chyb došli k jasnému vítězství 25:11.

Do čtvrtého setu Skaláci vlétli ve stejném tempu jako v setu třetím. I když se soupeř nechtěl vzdát tak snadno, tak se od poloviny setu dařilo Maloskalákům navyšovat svůj náskok a dovést čtvrtý set do vítězného konce 25:18.

Sestava – Preisler, Macháč, Mařík, Pastuch, Anděl, Kovář a libera Folprecht s Bukovjanem

Střídali – Novák, Zeman a Holubec

VK Malá Skála – VK Dvůr Králové nad Labem 3:0 (19,21,18)

Před druhým zápasem byla v šatně Malé Skály svolána předzápasová porada, ve které mimo jiné kouč Petr Preisler určil sestavu pro následující utkání.

Do role nahrávače byl nominován Patrik Preisler, který se osvědčil při dopoledním utkání. Na postech smečařů zůstal David Anděl a za Davida Macháče nastoupil Martin Holubec. Na post univerzálního hráče nastoupil Lukáš Zeman. Defenzívu na síti měli opět na starost blokaři Martin Mařík a Ondřej Kovář a obrana v poli byla svěřena do rukou zkušených liber Marka Bukovjana a Michala Folprechta.

Odpoledne se ochoz v hale zaplnil fanoušky a druhé utkání mohlo začít.

Hned od začátku zápasu byla znát přítomnost obou čerstvých hráčů. Lukáš Zeman tvrdil muziku tvrdými údery svojí levačkou a Martin Holubec měnil tempo hry svými zalívkami, na které soupeř dokázal málo kdy zareagovat. Tento příjem bodů dodal skalákům pevnou půdu pod nohama a zejména nahrávači Patriku Preislerovi, který si pak mohl dovolit zapojení překvapivých oběhů a pajpů, hrát více pestře a tím se hra Malé Skály stala pro soupeře z Dvora Králové těžko blokovatelná.

I přes výtečné obrané zákroky v poli na straně Dvora Králové, si útočnou a blokařskou převahou Maloskalští dokázali dojít k vítězství ve třech setech.

Skaláci zvítězili odpoledne 3:0 a tím získali poslední výhru v základní části sezóny a mohli jít slavit historický úspěch v podobě prvního místa ve druhé lize.

Sestava – Preisler, Holubec, Mařík, Zeman, Anděl, Kovář a libera Folprecht s Bukovjanem

Střídali – Novák, Pastuch a Macháč