„Na turnaj jsme vyslali pět nováčků a čtyři zkušené závodníky a z vystoupení všech mám dobrý pocit,“ řekl Alois Škeřík, trenér klubu, kterému v Praze pomáhali pomocní trenéři Martin Křelina a Vendula Millerová.
Nováčci startovali v disciplíně lightcontact a ve svém prvním zápase Lukáš Hoffman, Dominik Vlach i Lukáš Najman vypadli v eliminačních bojích. „Kluci se za předvedené výkony stydět nemusejí, neboť ze zkušenými závodníky drželi krok,“ řekl na adresu kickboxerů kouč.
Další nováček Martin Vejvoda si v kategorii mužů do 75 kg vedl mimořádně dobře. Ve čtvrtfinále porazil Sýkoru, v semifinále Kohouta a ve finále Votavu.
„Martin ve všech duelech plnil do posledního puntíku taktiku a ve finále se ještě projevila výborná kondice, neboť první kolo prohrál, ale v druhém jeho soupeř neudržel dané tempo zápasu a Martin tak zvítězil,“ složil hold vítěznému svěřenci Škeřík.
Další zlatou pro klub z Rádla přidala Martina Müllerová, která vyhrála takzvanou open váhu (nad 65 kg). „Její výkony by neměly u pánů reprezentačních trenérů zůstat bez povšimnutí,“ myslí si Škeřík.
Z otrkaných závodníků se neprosadil třináctiletý Přemysl Vele, ten byl často napomínám za tvrdost. Jan Fendrich se necítil zcela zdravotně fit a ještě k tomu mu los nadělil pozdějšího vítěze, Arménce Kazarjana. Jeden z cenných kovů přivezla Klára Cruzová, která nastoupila do druhých svých závodů. „Do semifinále jí los nadělil o 11 kg těžší dvojnásobnou mistryni světa Hedviku Zofovou a o výsledku bylo jasno, ale Klára se toho nelekla, bojovala až do konce a v boji o třetí místo porazila Skokánkovou (z první své medaile měla obrovskou radost),“ přiblížil pouť Cruzové turnajem trenér.
Poslední závodník, šestnáctiletý zkušený junior Tomáš Škeřík, jenž pravidelně nastupuje do fullcontactu mužů (údery z max silou a razancí), podal velmi dobrý výkon, který pochválil i jinak kritický trenér a bratr Alois. Ve čtvrtfinále Tomáš Škeřík porazil na body Drdoše a postoupil do semifinále, kde třicetiletého zkušeného Medrygala na konci druhého kola trefil tvrdým direktem na hlavu a vyhrál.
Ve finále se borec z Rádla střetl s brněnským Duchoněm. Ten myslel, že má proti mladému Škeříkovi zápas jasně v kapse, ale zle se přepočítal. „Tomáš ho v prvním kole poslal do počítání a borce zachránila jen pauza mezi koly. Duchoň byl v průběhu zápasu několikrát ošetřován lékaři a mohl být rád, že ho bratr z taktických důvodů nechal doboxovat,“ konstatoval Škeřík trenér.