ČEZ Bedřichovský Night Light Maraton je tradičním otvírákem běžecké sezony v Česku a nebude tomu jinak ani letos. „Závod s lampičkami je úplně o něčem jiném, než obyčejné závody ve dne. Člověk odjede na trati pár metrů a najednou je ve stopě úplně sám. V Bedřichově navíc panuje skvělá atmosféra. Tma a světýlka dodávají prostředí kolem i trochu romantiky," přibližuje mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal, který si závod taky vyzkoušel.

ČEZ Bedřichovský Night Light Maraton nabízí dvě trasy, delší na třicet pět kilometrů, která se skládá ze dvou okruhů. Kratší měří polovic a odehraje se v jednom okruhu. Start je pro obě distance společný, a to v devatenáct hodin. Součástí programu jsou i dětské závody pro nejmenší. Na závodníky čeká vylepšený servis. Přímo na stadionu v Bedřichově bude vyhřívaná šatna Volkswagen Crafter a úschovna oblečení a lyží. Pro ty, kteří si chtějí nechat profesionálně namazat svoje lyže, bude připravený mazací servis SWIX.

Medaile každému

Samozřejmostí je občerstvení na trati i v cíli. Velkou novinkou je křišťálová medaile, kterou získají všichni závodníci přímo v cíli. Zájem o tento zajímavý závod získají informace k registraci i všechny další, včetně těch o dalších připravovaných akcích, na webu www.ski-tour.cz nebo na prodejnách Hervis Sports po celé ČR s pětadvaceti procentním zvýhodněním.

Pořadatelé opět očekávají mimořádný zájem o závod, který se jede na úplném sklonku kalendářního roku a zdobí ho vždy vynikající organizační zabezpečení a výborná atmosféra.

Dalším závodem seriálu je ČEZ Jizerská 50 v termínu 8 .- 10. ledna 2016.