Projekt Lyžuj lesy odstartuje už 9. ledna na jabloneckém lyžařském kolečku. „Závody budou mít charakter obratnostního závodu s několika disciplínami jako např. osmička, slalom, skoky, terénní vlny, jízda pozadu, otočky, přeskok, soupaž, rovnováha na jedné noze, podlézání nebo výměna lyží. Trať bude pro soutěžící k dispozici před startem, aby si každý závodník mohl vyzkoušet, co ho čeká.

Trať bude přizpůsobená pro začínající a neregistrované běžkaře. Cílem projektu je atraktivní a zábavnou formou představit svět běžeckého lyžování. V dalších letech se počítá s rozšířením projektu do všech krajů,“ řekl hlavní organizátor akce v Jablonci Jan Hásek ze Ski Klubu.

Účastníci z řad školní mládeže si mohou přímo na závodech zapůjčit lyžařské vybavení, boty, hole, lyže. A pořadatelé jim poradí, jak správně namazat. Projekt Lyžuj lesy je rozdělený do kategorií: 1.-2. třídu, 3.-5. třídu, 6.-7. třídu a 8.-9. třídu. Pořadatelé mají připravené vyhlášení vítězů zvlášť pro závodníky registrované v lyžařském oddíle a pro neregistrované bez větších běžkařských zkušeností,“ aby si ceny neodnesli jen ti, kteří již mají se závoděním zkušenosti.

A jakou mají zvolit techniku? „Mohou využít skate i klasiku. Věříme, že se žákovské kategorie ve školách do projektu zapojí a těšíme se na další nadšence pro běžecké lyžování. Pro účastníky máme připravené kvalitní ceny za několik tisíc,“ zdůraznil Jan Hásek ze Ski Klubu Jablonec.