Mezi více jak sedmdesáti posádkami jely dvojice Cvrček – Těšínský a Donát – Krečman se špičkově připravenými vozy Škoda Octavia WRC. A vedly si znamenitě. Ve skvělé konkurenci několika vozů WRC a silných Porsche 911 GT 3 skončil Věroslav Cvrček junior nakonec na třetí pozici o pouhé tři sekundy za stříbrnou příčkou.

Porazili ho pouze několikanásobný mistr Německa a účastník několika desítek soutěží MS Matthias Kahle jedoucí rovněž s Octávií WRC a Anton Werner s vozem Porsche. Cvrček zajížděl ve všech erzetách přední časy a závěrečný měřený úsek dokonce vyhrál.

Rovněž dobře si počínala posádka Donát – Krečman. Měli však v úvodu soutěže (RZ2) smůlu, když jim zhasl motor. První den tedy odstoupili a dostali penalizaci pět minut. Druhou etapu vyjížděli téměř z hloubi startovního pole, ale skvělou stíhací jízdou vybojovali nakonec 21. pozici.

„Vašek Donát jel s wéercéčkem poprvé v životě a jak řekl, splnil si tím velký sen. Navíc mu auto sedlo a předvedl stejně jako Cvrček kvalitní výkon. Věříme, že tento start nebyl ojedinělý, a že se ještě letos někde s octávií ukážeme. Teď se již připravujeme na domácí Rally Bohemia, kde pojedeme s vozem Subaru Impreza,“ řekl spolujezdec Jan Krečman.

Na Bohemce by za necelých čtrnáct dní neměla chybět ani dvojice mladíků Věroslav Cvrček – Petr Těšínský. Ti by měli odstartovat se Škodou Felicia Kit Car.
V cíli mezi padesáti posádkami přivítali také hrádecko – libereckou posádku Jan Halala – Dalibor Štěpán. Těm patřila s vozem Ford Focus celkově 28. příčka a třetí ve třídě A8.