„Na můstku v Desné se konaly republikové závody pro mládež od devíti do čtrnácti let. Příprava závodu byla náročná kvůli hustému sněžení, ale jako pořadatelé jsme akci zvládli," informoval o dění v Desné předseda klubu Patrik Chlum.

Co jste museli jako pořadatelé zvládnout?

Od čtvrtka do neděle každé ráno muselo šest až osm lidí, šlapačů, dobrovolníků sešlapat na lyžích stráně.

V čem si pak závodníci v Desné poměřili síly?

Byl to skok a severská kombinace. Konkurence se sešla kvalitní.

Jak si vedli zástupci vašeho desenského oddílu?

David Pešta byl druhý ve skoku na lyžích a vyhrál v severské kombinaci. Také naše Anežka Jindráčková svoji kategorii ve skoku na lyžích také vyhrála. Dařilo se i ostatním.

Byla Anežka jediná dívka na startovní listině v Desné?

Ne, děvčat závodilo víc.

Skákat se tedy dívky nebojí?

Určitě ne. Někdy se bojí i míň než kluci.

Jaké další akce vaše závodníky čekají?

Teď jsme měli zástupce na Mistrovství republiky mužů a žen v Harrachově.

Na jakém můstku v Harrachově skákali?

Skákalo se na můstku K90.

V jakých kategoriích jste tam své zástupce měli?

V kategorii mužů nemáme nikoho. Ale někteří jsou třeba naši odchovanci. Mezi ženami startovala děvčata z našeho oddílu, Barbora Blažková, Jana Mrákotová a Karolína Jindráčková.

Máte tedy dobrý tým a do závodů z čeho vybírat…

To ano. Jen nám chybí Zdeňka Pešatová z Tanvaldu, která v polovině prosince utrpěla úraz předního křížového vazu na závodech Světového poháru. Ta dokonce bojovala o účast na olympijských hrách v Korei.

A jak tedy aktuálně dopadla vaše děvčata v Harrachově?

Vyhrála naše Barbora Blažková, na druhém místě před Martou Křepelkovou z Harrachova. A třetí byla opět naše závodnice Jana Mrákotová. Na čtvrté příčce se umístila Karolína Jindráčková.

A jaký mají vaše skokanky další program?

Teď budou Barbora s Janou trénovat několik dnů v Harrachově. A pak odlétají obě do Ameriky, do Salt Lake City na mistrovství světa juniorů.

Jaké mají v mezinárodní konkurenci šance?

Vidím to tak, že Barbora má šanci velkou. Je posledním rokem juniorkou a loni byla čtrnáctá. Letos skáče stabilně a asi zatím nejlépe. Určitě by mohla bojovat o umístění do šestého místa.

Trenér Patrik Chlum věří, že se bude za velkou louží dařit oběma děvčatům z jejich skokanského týmu. Ale už jen účast desenských skokanek na MS je úspěch.