Od téměř dokonalé finálové jízdy dělil Tomáše Slavíka pomalý defekt zadního kola, který přišel asi dvacet vteřin před koncem jízdy. Slavík tak potvrdil skvělou formu před začátkem Red Bull Cerro Abajo serie, která zahajuje za několik týdnu ve Valparaisu, Chile.

„V Manizales jsem nebyl víc než čtyři roky a úplně jsem zapomněl, jak je trať šílená a fyzicky náročná. Celá trať je mezi závodníkama známá tím, že jsou tam největší komprese, co jdou prakticky na městských sjezdech zažít, což můžu potvrdit. Po tréninkách jsem cítil snad každé zranění na svém těle. Ke kompresím přidejte ještě nadmořskou výšku a vznikne unikát, na který jezdí ti nejlepší závodníci. V tréninkách jsem se trochu rval s nastavením kola, tlumením a trvalo mi, než jsem se do toho dostal, ale pak to stálo za to. Jezdilo se mi perfektně, ale byla to hrana. Spoustu dobrých kluků spadlo, mělo technický problémy a byla to tak trochu pro všechny velká písemka. V kvaldě jsem teda roztrhl řetěz a ve finále jsem dostal měl ke konci tratě defekt, což mi trochu zhoršilo čas, ale i tak jsem se svým výkonem fakt moc spokojenej a je to pro mě parádní booster před začátkem hlavních závodů v rámci Red Bull Cerro Abajo série. Další zastávka za pět týdnů ve Valparaisu, kde zahajuje celá série! Těším se moc! Díky za podporu," vzkazuje svým fanouškům Tomáš Slavík.

Ten je pořadatelem oblíbeného závodu ve fourcrossu JBC 4X Revelations v Jablonci nad Nisou, které se konal v roce 2023 už podesáté. Jubilejní ročník, opět před tisícovkami fanoušků, jasně ovládl tento neporazitelný domácí biker a zároveň tak triumfoval i v celé světové sérii. Série těchto závodů bude v Jablonci pokračovat i letos.