Už devátý ročník tradičního zimního triatlonu se dnes koná v biatlonovém areálu. Tento závod bude letos jediným svého druhu v České republice, což dělá tento podnik mnohem prestižnější. Navíc se bude bojovat o tituly mistrů ČR, takže vítězové se stanou národními šampiony.

Málo sněhu nevadí

Hlavní závod se pojede na tratích pět kilometrů běhu, třináct kilometrů na kole a osm kilometrů na běžkách. „Tratě jsou v podstatě stejné jako v minulých letech a dá se říct, že nedostatek sněhu paradoxně nahrává bezproblémovému a bezpečnému průběhu závodu. Běžecká a hlavně cyklistická část budou snadnější než v minulých letech. Povrch bude pevnější, jistější a závodníci se vyhnou jakémukoli brodění sněhem," uvedl ředitel závodu Petr Jandera. „Lyžařská část se pojede v biatlonovém areálu, kde máme připravený parádní okruh. Má být pěkně, takže bych rád do Jablonce pozval všechny sportovní nadšence. Tento závod je určený pro všechny výkonnostní i věkové kategorie," dodal Jandera, který o sobotním závodě mluví jako o naprostém originálu.

Bude možná jediný

„V letošním roce se totiž téměř určitě žádný jiný zimní triatlon v České republice konat nebude. Navíc tohle bude i mistrovství republiky. A kdo může říct, že patří k nejlepším ve svém sportu v celé ČR? Zkrátka kdo přijede tuto sobotu do Jablonce, ten se tím bude rozhodně moct pyšnit," uzavřel Jandera.

Start žákovských kategorií je ve 12,15 hodin. Muži a junioři odstartují ve 13 hodin, dorost a ženy vyběhnou o pět minut později.

V pátek bylo přihlášených už padesát šest závodníků ve všech vyhlašovaných kategoriích. Organizátoři potvrdili, že všechno je připravené pro zdárný průběh akce, ostatně jako každý rok. Právě proto se mnozí účastníci také do Jablonce stále vracejí.