Po dlouhé době se mohli pyšnit plnou lavičkou, kdy se po delší zápasové odmlce vrátili Tomáš, Hrubeš a po doléčeném zranění Albani.

Utkání začalo vyrovnaně na obou stranách. Do osmé minuty se ovšem Pragovákům podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Stav zápasu byl 2:4. V následujících čtyřech minutách ovšem domácí Boleslav dokázala opět srovnat a následně dvěma brankami otočit skóre zápasu ve svůj prospěch na 9:7. Když ve 23. minutě svítilo na ukazateli skóre 10:8 pro Mladou Boleslav, nikdo by určitě netipoval, že to bude zároveň poločasový výsledek. „První poločas tak ukázal, že to bude hlavně souboj obran a brankářů," shrnul průběh Vladimír Šatava.

Šest minut druhého poločasu se Jablonečtí ještě drželi na dostřel jediné branky, pak ale přišel tradiční výpadek a mezi 36. a 44. minutou dostali šest branek. V tu chvíli byl stav utkání 17:11. Vzápětí se jabloneckým házenkářům podařilo snížit na rozdíl čtyř branek, ale bohužel si tento odstup udrželi až do závěrečného hvizdu a konečného výsledku 21:17.

Jablonec se trápil hlavně v koncovce, kdy nebyl schopen i jasné příležitosti přetavit v branky. „Po celý zápas chyběla střelba z větší vzdálenosti, hlavně z pozice levé spojky. Je ovšem potřeba pochválit obranu, která pracovala velmi dobře a patří společně s Libercem k nejlepším ve druhé lize," dodal Šatava.

TJ AŠ Mladá Boleslav - ElektroPraga Jablonec 21:17 (10:8)

Sestava a branky: Frýda, Kysela Trejbal P. (5), Hána (3), Novotný (2), Preisler (2), Žák (2), Meloun (1), Hartig (1), Albani (1), Trejbal D., Tomáš, Hrubeš, Šatava.

Rozhodčí: Podzimek, Vlk. Sedmičky: 1:1. Diváků: 46.

Právě s Libercem se Jablonečtí potkají v příštím utkání. Jablonecká Městská hala jej bude hostit v sobotu 28. listopadu od 17 hodin. Derby dodává punc i prozatímní neporazitelnost sousedního rivala, který je v čele II. ligy.