Pro biatlonisty představoval šampionát první náročnější zkouškou výkonnosti, protože příprava se v této části sezónu neodehrává v závodních intenzitách. „Byl to vlastně první rychlý trénink," říká nový trenér družstva žen Zdeněk Vítek. A reprezentační šéftrenér Ondřej Rybář jej doplňuje: „Proto ani výsledky střelby většiny závodníků neměly zimní parametry."

Pád je zapomenutý

Jaroslav Soukup zvítězil téměř o minutu před Michalem Šlesingrem. „Jarda je na kole vždy rychlý, navíc právě on byl jednou z výjimek, která výkon podpořila kvalitní střelbou," poznamenal Ondřej Rybář. Historicky první český olympijský medailista minul pouze jeden terč vleže. Jeho těžký pád z předloňské sezóny ve Slovinsku je tak, zdá se, definitivně zapomenutý. Pro bronz si dojel výtečný biker Lukáš Kristejn, který však do závodu vstoupil čtyřmi chybami vleže…

Mezi ženami zvítězila držitelka dvou stříbrných olympijských medailí ze Soči Gabriela Soukalová, která se v této části sezóny opět připravuje s muži. „Gábina ukázala sílu na trati i nebojácnost z kopce," řekl Zdeněk Vítek. Naopak obavami ze sjezdů se netajila další medailistka Veronika Vítková. „Svůj strach z jízdy z kopce ale vykompenzovala bezchybnou střelbou," doplnil nový reprezentační lodivod, kterého asi nejvíce překvapila třetí v pořadí Eva Puskarčíková. „Eva udělala čtyři chyby na střelnici, ovšem na trati si počínala jako rozená bikerka. Netušil jsem, co se v ní skrývá," libuje si trenér Vítek.

V kategorii juniorů zvítězil Adama Václavík z Jilemnice, před letohradským duem Milan Žemlička a Jakub Procházka. Mezi juniorkami se z titulu radovala Simona Maříková z Letohradu, druhá skončila Nikola Bitnarová a třetí Pavla Šaldová, obě z Jilemnice. Mezi dorostenci vyhráli Tomáš Suchomel (B) z Letohradu a jilemnický Vítězslav Hornig (A). V kategorii dorostenek si pro zlato dojely Markéta Davidová (B) z SKP Kornspitz a Natálie Šikolová (A) z Jilemnice.

(tjh)