Organizovat a ještě se připravovat, jak zvládáte obojí?
Náročné to samozřejmě je především časově. Ale, když máte lidi okolo sebe, kteří za Vámi stojí, ať se děje, co se děje, jako moje manželka Terezka nebo kolega, trenér a kamarád v jedné osobě Alois Škeřík, tak jde zvládnout všechno. Iron Fight Night nabírá stále na velikosti a jsem rád, že zatím stíhám obojí.

Kolik času vám zbývá pro trénink a jak probíhá?
Času samozřejmě po skromnu, takže se snažím využít každou volnější chvíli. Trénuji buď brzy ráno nebo pozdě večer. Když je třeba, tak zvládnu i obě varianty v jeden den. Mám v přípravě okolo osmi tréninkových jednotek v týdnu. Tréninky probíhají podle individuálního tréninkového plánu, který mi připravil kondiční trenér Jirka Havránek, kterého v přípravě úplně v oblibě nemám. Boxerské a taktické tréninky vede nejlepší trenér v ČR Alois Škeřík, který má velmi pestré a záživné tréninky.

Už třetí Iron Fight Night se koná ve čtvrtek 22. února v jablonecké sportovní hale U přehrady.Připravujete se sám?
Tenhle sport úplně sám dělat nejde. Chodím do našeho domáckého klubu a vlastně už i takové rodiny Iron Fighters tady v Jablonci. Na sparingy, nácviky, drily a další fáze tréninku potřebujete parťáky. Ale rád chodím i sám, a to hlavně kardio nebo silové tréninky. Nesnáším, když jde někdo do tělocvičny se vykecávat a ne makat. Takže chodím radši sám a zhruba hodinu mám svůj svět.

Máte v plánu nějakou pauzu?
Budu trénovat zhruba do víkendu před akcí. Pak zregenuruji, doladím požadovanou váhu. Aspoň budu hladový po zápase. Já totiž nevydržím delší dobu nic nedělat.

Co uděláte pro to, abyste obstál lépe než loni?
Tak já hlavně budu chtít obstát lépe než oba předchozí ročníky. Na Iron Fight Night 1 jsem dostal chvíli před koncem docela pekelné KO a prohrál svůj první zápas a na druhé jsem ani nemohl nastoupit kvůli kolapsu organismu, který jsem měl dva dny před akcí. Změnili jsme s mým trenerským týmem spoustu věcí a cítím se zatím skvěle. Takže uvidíme, co předvedeme tentokrát, ale myslím, že na třetí pokus už by se to povést mohlo.

Musíte upravit i jídelníček?
Jídelníček upravit tentokrát nemusím, snažím se hlídat stravu již přibližně dva měsíce před zápasem a navíc jdeme těžkou váhu do -91 kg.

Víte, s kým se utkáte v ringu?
Ano vím. Mým soupeřem bude Jan Vašůt z Plzně. Soupeře již trochu známe. Je to můj přemožitel z loňského finále na mistrovství České republiky, takže mu mám co vracet… Je to mladá krev, je mu třiadvacet let, je zdravě sebevědomý a chce v tomto sportu něco dokázat. A jde si za tím. Já mám tyto cílevědomé lidi rád a má mé sympatie.. Jen je potřeba vědět, že já nejdu prohrát a do jeho slibně rozjeté kariéry mu chci hodit hodně výraznou stopku!

Už třetí Iron Fight Night se koná ve čtvrtek 22. února v jablonecké sportovní hale U přehrady.V čem vidíte svoje plus a co si naopak musíte pohlídat?
Moje plus je má síla, odhodlání a mentální připravenost.

Vůbec nemáte strach?
Strach nemá, není z čeho. Jsem připravený a půjdu si za tím, na co dřu. A tím je výhra. Samozřejmě mám respekt k soupeři, a tak zůstanu obezřetný.

Co od svého zápasu očekáváte, s čím do toho jdete?
Tak to je nejlepší otázka a děkuju za ni. Já očekávám velmi atraktivní duel a asi s největším potenciálem KO z celé startovky. Jdu do tohoto zápasu kvůli třem věcem. Za prvé minulý ročník jsem nemohl nastoupit a zklamal tím spoustu lidí a fanoušků, kteří mne přišli fandit. A tak se jim tímto chci odvděčit, za to, že mne stále podporují. Za druhé si chci dokázat, že ještě nepatřím do starého železa. A za třetí, a to je to nejdůležitější, to, že se nám před měsícem narodil syn Maxim. Přeju si, aby měl tátu jako vzor. Aby neposlouchal jen to, co jsem mohl dokázat místo toho, abych skutečně konal a šel mu příkladem. A že jde zvládnout vše, co si člověk nastaví do hlavy a jde si za tím.