Házenkářský areál v Jabloneckých Pasekách o víkendu ožil fotbalem. Na dalším ročníku malé kopané se v sobotu sešlo deset mužstev.

Pokračují v tradici

A bylo proč přijít, připomenul jeden z organizátorů Michal Křemen. „Dnes se zde opět koná už jedenáctý ročník fotbalového turnaje v malé kopané O pohár primátora města Jablonec nad Nisou. Přihlásilo se deset týmů. Ty jsou rozdělené do dvou skupin po pěti. A právě naše mužstvo se už probojovalo do finále," pochlubil se právem Michal Křemen.

Na hrací plochu házenkářského hřiště nastoupili fotbalisté například státní policie, Vězeňské služby, jako hosté dorazili hráči z Hrádku. Nedostavil se pouze tým Jablotronu. Jablonecké firmy ale reprezentovalo mužstvo FC Raymond. Na startovních listinách nechyběly ani jablonecké Čertice pod vedením trenéra Jana Štola, které si takto zpříjemňovaly letní přípravu. A svůj tým sestavili také řidiči jabloneckých MHD a další.

Hrálo se osm minut

Michal Křemen také objasnil pravidla turnaje. I když všichni účastníci na první pohled vypadali, že by jim nedělala problém herní doba ligových týmů, pravidla říkala, že zápasy budou trvat pouze osm minut.

A snad právě proto se také do nich vrhali s nejvyšším nasazením a vervou nedopřát soupeři žádný bod. K úplné rekonvalescenci mezi utkáními jim určitě pomáhala nejen silná divácká kulisa, ale i pravidelný příjem tekutin, bez kterých se v tak náročném fotbalovém turnaji nikdo a navíc rád a s chutí, neobešel. Když se první část turnaje blížila k závěru, čekala pak na hráče po posledních pěti zápasech zasloužená pauza. A po ní už nastupovali ti nejlepší do finálových duelů.

Pohár pro každého

Organizátor Michal Křemen bojoval v dresu Městské policie Jablonec.

Prozradil také, že na každého z účastníků čeká při vyhlášení výsledků pohár. A sponzor fotbalového klání, Pivovar Konrád, udělal určitě radost každému.Lahodný mok přišel k duhu nejen vítězům, ale všem, kteří si na hřišti často sáhli na dno svých sil. Ovšem příjemná atmosféra, hudba, občerstvení a prima parta, která se na házenkářském hřišti v Pasekách sešla, všechny trampoty takového typu zažehnaly. Pořadatelem turnaje byla Městská policie Jablonec, v jejím týmu nastoupilo deset hráčů, dvě posily hostovaly a jinak to byli, jak řekl Michal Křemen, kolegové měšťáci.