Počátkem srpna se ve slovenském Lučenci uskutečnilo již počtvrté společné Otevřené mistrovství Slovenské a České republiky, kde jablonečtí rodáci Iva a Oldřich Šorfovi vybojovali v individuálních závodech v barvách Dukly Prostějov na přesnost přistání krásné stříbrné medaile.

A nejen to. Iva byla členkou českého Áčka, které v družstvech na přesnost přistání soutěž vyhrálo. Její bratr Olda byl lídrem družstva Dukly II, které skončilo v téže disciplíně druhé za svými kolegy z prostějovské Dukly.

Muži mají na rozdíl od žen o kategorii navíc, individuální akrobacii a v té Oldřich Šorf skončil na pátém místě. V kombinaci s přesností přistání, ta se skáče z výšky 1200 metrů na střed o průměru 2 cm a je stejná i pro ženy, skončil již vystudovaný letecký inženýr na třetím místě, a jako druhý z Čechů.

Oba sourozenci absolvovali atletickou sportovní ZŠ na Žižkově vrchu, dále se tomuto sportu již nevěnovali, ale oba se nechali zlákat k parašutismu, za čímž určitě stojí jejich otec Oldřich Šorf st., také bývalý výborný parašutista. A určitě neprodělali.

Výsledky jednotlivců na přesnost přistání:
Muži: 1. Gečnuk (Dukla I.) 6 b., 2. Šorf (Dukla II.) 10 b., 3. Pavlíček (Dukla II.) 14.
Ženy: 1. Macichová 10 b., 2. Šorfová (obě Áčko) 18, 3. Funková (Jedničky) 31.
Akrobacie: 1. Gečnuk 25,99, 2, Vedmoch 26,67, 3, Jiroušek 27,44, 4, Tábor 27,77, 5. Šorf (všichni Dukla) 28,71.