A jak to v ní na jabloneckém okrese vypadalo? Po třinácti kolech se scházely do redakce tipy od 64 účastníků A že fotbal a tipování výsledků není jen doménou mužů, potvrzuje i devět tipujících žen. A ty si rozhodně nevedly v mužské konkurenci špatně! V průběhu třinácti kol pak bylo do soutěže zpracováno na 695 kuponů. Jen pro představu, co zpracování znamená?

CO TOMU PŘEDCHÁZÍ?

Údaje každého kuponu se musí ručně zadat do počítače, aby ten pak mohl podle skutečných fotbalových výsledků zpracovat a vyhodnotit výsledky tipování. Tipovací soutěž byla opět vypsána také pro týmy. Těch se do hry zapojilo celkem čtrnáct a například parta okolo Petra Doležala z Jablonce měla v soutěži dokonce týmy čtyři všechny pod názvem své „ klubovny“ U Saidlů, řádně rozlišené pořadovými čísly.

Na železnobrodském fotbalovém hřišti se představili hráči pražské Amfory a místní stará garda. A bylo se na co dívat.
Pro sportující mládež v Brodě se vybralo 15 000 korun. Zápas skončil 7:7

A když už se potýkáme se statistikou kupony přicházely z dvaceti obcí! Nejvíce z Jablonce a Haratic, ale také kupříkladu z Lažan, Pustin nebo Bohdalovic. S postupem času bylo znát, že se tipovací soutěži věnují hráči, kteří se ve svém oboru fotbale vyznají. Koneckonců, co Čech, to fotbalový trenér. Ale opravdu, v jednotlivých kolech se objevovala vždy řada shodných tipů a o pořadí pak musela rozhodovat takzvaná supertrefa, tedy tip, kolik v daném tipovacím kole padne celkem branek.

SUPERTREFA BODOVALA

A tady by se dalo říci, že střelci rozhodně nezaháleli a tipéři to s postupem času také cítili a podle toho také odhady supertrefy vypadaly. Nebyla totiž výjimkou kola, kdy se celkový počet branek v deseti zápasech dostával vysoko přes 50 gólů! A pak že nejsou střelci.

Pravda, některé výsledky měly blíže k hokeji než fotbalu, ale tak to prostě v nižších soutěžích je. A diváci se aspoň dobře baví. Jako například ti, kteří viděli gólovou parádu Mšena C v sobotu 15. června, které dalo 14 branek do sítě soupeře. To je opravdu výjimečný výsledek.

Jan Sýkora v jablonecké kabině.
Nečekal jsem, že se sejdu se Sýkorou v Jablonci, smál se Matoušek

Tipliga skončila. Její výsledky a informaci, kdo, kdy a jaké ceny si odnese, zveřejníme v jednom z příštích vydání Jabloneckého deníku. Deset nejlepších hráčů na Jablonecku redakce pozve 1. července v 17 hodin v restauraci v Městské sportovní hale u přehrady.

NA PODZIM NANOVO

Se začátkem podzimních fotbalových soutěží opět najdete v Jabloneckém deníku pravidla, kupon a ceny, o které si zase zahrajete. Opět budete mít možnost tipovat také on line.