Už v sobotu 27. června v 11 hodin odstartuje v Jiřetíně pod Bukovou zajímavá akce.

Spojil své dvě vášně

Pořadatel, Pavel Zdobinský, sportovec, který se věnuje atletice, běhu, skalnímu lezení a v zimě běhu na lyžích, je také hudebník, baskytarista a lídr skupiny. Rozhodl se spojit své dvě vášně a zorganizovat Run Music Festival. Jak uvedl, pořádá tuto akci na základě zkušeností, které získal za svoji víc jak desetiletou organizací hudebního festivalu s víc jak tří stovkou návštěvníků. Rozhodl se nabídnout vedle hudby také běh na dva význačné jizerskohorské vrcholy, na Tanvaldský Špičák a Bukovou. „Soutěž je založená na principu štafet dvojic, kdy každý člen z týmu zdolá jeden z vrcholů. První z dvojice běží na tanvaldský Špičák, kde ho bude čekat kontrola a seběhne zpět do cíle. Cíl je zároveň předávacím územím štafet. Tady první závodník předá štafetu druhému členu týmu. A ten pak běží na vrchol Buková, kde je druhá kontrola. Tím závod pro tým končí," vysvětlil princip běžeckého závodu v Jiřetíně jeho organizátor Pavel Zdobinský.

Běžet může každý

Start, předávka a cíl jsou v jednom místě, a to v centru závodu, které se nachází mezi mezi oběma kopci. Délka tratě na Špičák je 4,3 a na Bukovou 7,7 kilometrů. Tratě vedou po turisticky značených cestách a loukách. V Jiřetíně se zájemcům o běh Jizerskými horami nabízí devatenáct kategorií, například týmy dvojic mužů, žen, mix rozdělené podle věku.

Chybět nebude soutěž jednotlivců a také hobby kategorie i dětský závod. „Filosofií závodu je, díky rozmanitému spektru kategorií, umožnit účast široké veřejnosti, a to od výkonnostních sportovců až po hobby běžce. Předpokládám, že se zúčastní víc jak tři sta závodníků od malých dětí až po střední generaci. Nejvíce jich asi bude ve věku kolem třiceti let," odhadl účast na závodě Pavel Zdobinský.

Pak zazní hudba

Pokud účastníkům vydrží síly, mohou se v průběhu závodu zaposlouchat i do její hudbení části. Po celou dobu, už od 9 hodin, budou na pódiu hrát DJ's. „A po ukončení běžeckých soutěží následuje žánrově rozmanitý hudební festival, na kterém se vystřídá devět hudebních uskupení z Jablonce nad Nisou, Liberce a Prahy , které se orientují na žánry jako je pop, rock, punk, funk, blues, R&B," uvedl další pozvánku pořadatel.

Nezapomněl připomenout i další doprovodný program, jako je slackline park, lanové překážky, přelanění řeky Kamenice, volejbal. Chybět nebude ani občerstvení.