Poměrně dlouho nebylo jasné, zda se florbalisté v Jablonci po roce znovu sejdou, nakonec se ale přísná opatření přece jen rozvolnila. Svijany Challenge Cup tak začne v sobotu 4. července zápasy základních skupin.

„Komplikace byla nakonec jediná, týkala se peněz, protože někteří partneři nás letos nepodpořili. Ale s ohledem na to, že jde o pátý ročník, rozhodli jsme se turnaj uspořádat i přes minusový rozpočet,“ řekl Deníku jeden z organizátorů Lukáš Pfeiffer.

„Chtěli jsme zkrátka za každou cenu uspořádat turnaj, na který jsou kluci zvyklí a odvést pozornost od běžných starostí,“ dodal.

V Zásadě se do turnaje zapojili také domácí.
V memoriálu se utkalo osm týmů, na tři nejlepší čekaly taky poháry

Přece jen byli pořadatelé nuceni mírně zredukovat plány. Pro letošní ročník připravovali ve spolupráci se Základnou na jablonecké přehradě individuální soutěže pro florbalisty, nakonec ale tuto zamýšlenou novou součást turnaje museli zrušit. Jádro celého podniku ale zůstává neporušené: na programu bude víkend plný nesmírně kvalitního florbalu.

„S ohledem na rozvolnění vládních opatření není důvod nepřijít se podívat. Dorazí spousta kvalitních hráčů, které v Jablonci jindy neuvidíte,“ zdůraznil další člen pořadatelského týmu Tomáš Vokurka s tím, že v mnoha směrech půjde o zatím nejambicióznější ročník. „Letošní rok je další meta, kterou jsme úspěšně pokořili.“

Dva jablonečtí kamarádi se před lety rozhodli pořádat vlastní turnaj. „Po několika turnajích, které jsme absolvovali jako účastníci, jsme dostali chuť uspořádat lepší turnaj a vzhledem k ohlasům víme, že jdeme správnou cestou,“ uvedl Pfeiffer. Celá historie Svijany Challenge Cupu je k nahlédnutí na facebookových stránkách turnaje.

Atletické naděje TJ LIAZ
Nejen v Rumburku zářili atleti TJ LIAZ, Kadavý má tři zlaté medaile¶

Mezi šestnácti letošními účastníky budou vítězové dvou předchozích ročníků, týmy Royalos Katos a Florbal Jablonec. Podle pořadatelů ale nebude radno kohokoli favorizovat, nebo naopak podceňovat.

„Spousta týmů, které letos dorazí, neznáme. Ale některé týmy zdobí i jména superligových hráčů, kteří patří mezi špičku republiky. Jsme sami zvědaví,“ prohlásil Vokurka. K turnaji se váže poměrně bohatý merchandising, k dispozici bude zboží s originálním designem Svijany Challenge Cupu.

Také ceny pro úspěšné týmy i hráče budou znovu velmi zajímavé. „Věříme, že i toto může být rozhodující aspekt pro týmy, které zatím dávají přednost jiným turnajům,“ popsal filosofii jeden z pořadatelů.

Aleš Vávra