Součástí programu bude i prolog závodu letního mistrovství ČR na kolečkových lyžích na inlinové dráze v areálu Sport Parku Liberec. Oficiální trénink na inline dráze proběhne od 8 do 9 hodin, v 9.15 hod. pak odstartují první závodníci v intervalovém startu podle kategorií.

Na veletrhu Sport Live 2011, který potrvá od 10 do 16 hodin, ochoz Tipsport areny obsadí výstavní a prodejní stánky firem nabízejících sportovní oděvy a vybavení, sportovních center, pořadatelů sportovních akcí a samozřejmě také oddílů a klubů, které na začátku září nabírají nové členy.

Veletrh je tak určen všem, kteří hledají pro sebe či své děti volnočasové aktivity, chtějí si užít sportovně laděný doprovodný program a zdarma si vyzkoušet sporty a sportovní vybavení na vlastní kůži. Na jednotlivých sportovištích v areálu si budou moci všichni sportovní nadšenci např. zajezdit na kolečkových bruslích či na segway, zaskákat na trampolíně, změřit rychlost střely hokejkou či odpalu baseballového míčku nebo zastřílet ze vzduchovky či z kuše.

V doprovodném programu na ploše arény se divákům předvedou reprezentanti libereckých sportovních oddílů, klubů a sportovních center, od zápasu mladých nadějí domácího týmu Bílí Tygři Liberec, přes umění nejmenších členů oddílu gymnastiky či úspěšné odchovance krasobruslařského oddílu až po představení nejrůznějších forem tance a aerobních cvičení. Nebudou chybět ani ukázky sportů jako jsou kulturistika, agility, bojová umění, skoky na trampolíně a mnoho dalších. Vstup je zdarma.

A stejně jako každý rok se i letos mohou návštěvníci těšit na tradiční autogramiády sportovců. V minulých letech rozdávali své podpisy např. kompletní A tým hokejistů Bílí Tygři Liberec, fotbalisté z klubu FC Slovan Liberec, basketbalisté oddílu BK Kondoři Liberec, lyžaři z Dukly Liberec či bronzová štafeta běžců na lyžích ze ZOH 2010 ve Vancouveru ve složení Lukáš Bauer, Martin Koukal, Jiří Magál a Martin Jakš.