Trenér roku

Banický Petr, FK Jablonec 97, fotbal – úspěšný trenér mládeže, postoupil s A žáky do celostátní ligy starších žáků.
Boučková Jana, Fit studio Jany Boučkové, aerobik - trenérka kategorie kadetky.
Brůžek Dieter, Judo klub Jbc, judo - dlouholetý trenér, který se podílí na výchově mladých talentů a úspěších mužů v lize.
Carvan Jaromír, HC Vlci Jablonec, lední hokej - úspěšný trenér druholigového týmu
Dědeček František, ELP Jablonec, házená - dlouholetý trenér házenkářů, pod jehož vedením hrají již třetím rokem II. ligu.
Douda Oldřich, Ski klub Jablonec, klasické lyžování - podílí se na výchově talentů lyžování, trenér reprezentačního družstva juniorek.
Hloušek Jiří, FK Jablonec 97 B, fotbal - úspěšný trenér týmu České fotbalové ligy.
Holubec Jiří, SKP Jablonex, biatlon - dlouholetý úspěšný trenér reprezentace ČR žen.
Hollósi Miloslav, SG Jablonec, cyklistika - trenér úspěšných cyklistů KC Kooperativa SG Jablonec.
Ilavský Jan, Ski klub Jablonec, klasické lyžování - podílí se na výchově talentů lyžování.
Jandová Dana, Liaz Jablonec, atletika - trenérka a vedoucí družstva žákyň, které letos obhájilo titul mistra ČR družstev a trenérka několika mistrů, medailistů a reprezentantů ČR ( Rožcová, Hamáčková, Kožíšek, Markalousová ).
Janoušek Milan, SKP Jablonex, biatlon - dlouholetý úspěšný trenér reprezentace ČR mužů.
Knop Miroslav, Ski klub Jablonec, klasické lyžování - podílí se na výchově talentů lyžování.
Kuříková Eva, Liaz a Bižuterie Jablonec, plavání, atletika, triatlon - všestranná trenérka připravuje mládež ve třech sportovních odvětvích.
Liška Jakub, Ski klub Jablonec, klasické lyžování -trenér se podílí na výchově talentů lyžování.
Matoušek Milan, Liaz Jablonec, atletika - trenér vrhačů.
Michalský Martin, TJ Liaz Jablonec, atletika - trenér žákyň AO TJ Liaz ( Rappová, Soprová).
Musil Ondřej, KABU Jablonec, karate - dlouholetý trenér karate, trenér reprezentace ČR.
Mužíček Josef, Bižuterie, triatlon - dlouholetý trenér triatlonistů a duatlonistů.
Polívková Heidemarie, Bižuterie, moderní gymnastika -dlouholetá trenérka moderních gymnastek.
Roubíček Petr, BC Blesk, baseball - dlouholetý trenér baseballu.
Rucký Miroslav, Liaz Jablonec, atletika - trenér talentovaných vícebojařů.
Skuhravý Roman, FK Jablonec 97, fotbal – úspěšný trenér A dorostu, s týmem dorostu je po podzimu druhý v české lize dorostu.
Soukalovi Gabriela a Karel, SG Jablonec, biatlon - manželská dvojice, která vychovala řadu juniorských reprezentantů.
Synovcová Zdena, ČHSO Sluníčko - dlouholetá trenérka handicapovaných sportovců.
Škeřík Alois, Iron fighters kickboxing Rádlo, kick box - všestranný trenér bojových sportů.
Štejfa Tomáš, Ski klub Jablonec, klasické lyžování - podílí se na výchově talentů lyžování.
Štrégl Tomáš, Ski klub Jablonec, klasické lyžování - podílí se na výchově talentů lyžování.
Štejfa Jiří, Judo klub Jablonec - úspěšný trenér jabloneckých nadějí juda.
Vavřín Mirek, TJ Liaz Jablonec, atletika -trenér Kláry Kolomazníkové a Veroniky Soukalové.
Vitáková Zdena, Fit Studio, Z. Vitákové - trenérka týmů ve Fitness step aerobiku.

Handicapovaný sportovec

Anderová Dita, Sluníčko ČHSO, SPMP Jbc, stolní tenis - reprezentantka ČR trenéři: O. Ander a Z. Synovcová.
Broulíková Jana, Sluníčko ČHSO, SPMP Jbc, moderní gymnastika - reprezentantka ČR, trenér: Zdena Synovcová.
Bujárková Vladimíra, TJ Liaz Jablonec, atletika - reprezentantka ČR, na nominačních závodech v Liverpoolu splnila v kouli výkonem 8,45 m limit pro účast na paralympijských hrách v Pekingu.
Ninger David, Železný Brod, fotbal - reprezentant ČR.
Přibyl Tomáš, LSKV Liberec/Jablonec, stolní tenis -reprezentant ČR, účastník ME.
Pusztaiová Dana, Sluníčko ČHSO, SPMP Jbc, moderní gymnastika - reprezentantka ČR, trenér: Zdena Synovcová.
Tauš René, LSKV Liberec/Tanvald, stolní tenis - reprezentant ČR,
Šabacká Jitka, Sluníčko ČHSO, SPMP Jbc, moderní gymnastika, reprezentantka ČR.