V atletické aréně na jablonecké Střelnici se koná za podpory městského úřadu 37. ročník populárních mezinárodních závodů „Jablonecká hala“.
Přihlášeno je jedenačtyřicet výprav, z toho devět ze zahraničí, a to z Polska, Německa, Slovenska a Maďarska. Velké výpravy vysílají polské kluby AZS AWF Wroclaw, GSL Olsza Olszyna a MKL Jelenia Gora, maďarský Debrecen a německý LC Cottbus. Dalšími zahraničními účastníky jsou atleti LAZ Leipzig, LAC Erdgas Chemnitz a LV Tlum z Německa, MLKS Rakovice z Polska a Dukla Banská Bystrica a ATU Košice ze Slovenska. Z českých oddílů jsou to například atleti z Pardubic, ze Zlína, z Břeclavi, z Kroměříže, z pražských oddílů ASK Slavia, USK a z Litomyšle.

Za mimořádnou událost je možno považovat start světové rekordmanky a olympijské vítězky v hodu oštěpem Barbory Špotákové. Hod oštěpem pochopitelně v programu halových závodů být nemůže. Bára bude startovat v běhu na 60 m překážek, na kterých je také vynikající. Nezapomeňme, že jako juniorka se stala na Jamajce mistryní světa v sedmiboji.

Velmi smutná zpráva přišla z Německa. Nejlepší současný běžec Evropy na 800 m Rene Herms z LG Braunschweig, s osobním rekordem světové úrovně 1:44,14 min., který byl přihlášen na tuto trať na Jabloneckou halu, náhle zemřel. Není známo za jakých okolností, ví se jen, že zemřel doma.

Nepřijede ani jeho přítel a tréninkový partner Wolfgang Müller s osobním rekordem 1:48,00 min., který byl rovněž přihlášen k běhu na 800 m.
Z jabloneckých se objeví na startu především vynikající dorostenky Anna Marie Rappová, Petra Kuříková, Pavlína Soprová a Radka Zelenková.

V jednotlivých disciplínách lze očekávat vyrovnané souboje, nicméně z přihlášek je možno vytipovat favority. V ženských disciplínách jsou to v běhu na 60 m reprezentantka Pavlína Vostatková z Plzně, v běhu na 60 m překážek další reprezentantka Lucie Škrobáková z USK Praha, ve vrhu koulí polská koulařka Marta Kaczmarek a Lucie Vaničková z Jablonného v Podještědí, běh na 400 m by měla vyhrát Eva Šutová z Kroměříže. Jablonecké fanoušky může těšit, že mezi favoritky v běhu na 800 m patří Petra Kuříková a ve skoku dalekém Anna Marie Rappová.

V mužích lze hledat favority v běhu na 60 m mezi plejádou skvělých polských sprinterů, běh na 60 m překážek by měl vyhrát Marco Gehring z LC Cottbus. Běh na 400 m má hned trojici favoritů, stejně tak jako vrh koulí. V běhu na 400 m jsou to Wojciech Askuntowitz (GSK Olszyna), Philipp Bossler (LV Thum) a Tibor Koroknai (Debrecen), ve vrhu koulí pak Candy Bauer (LV Thum – 18,96 m), David Stöhrl (LAC Erdgas Chemnitz – 18,54 m) a Jan Tylče (Dukla Praha – 18,44 m). Běh na 800 m by mohl vyhrát domácí běžec Lukáš Tasler.

Ve skoku dalekém svedou boj o vítězství Jaroslav Hedvičák z Pardubic a Adam Nejedlý z Dukly Praha s několika skvělými dálkaři z Wroclawi. Krásný souboj slibuje šestnáct skokanů o tyči, kde bude mít favorit Peter Skoumal z maďarského Debrecenu za soupeře několik absolventů polské světové tyčkařské školy.

Mítink proběhne od 15 do 18 hodin. Muži mají na programu běhy na 60 m, 400 m, 800 m, 3 000 m, 60 m překážek, skok daleký, skok o tyči a vrh koulí, ženy pak běh na 60 m, 400 m, 800 m, 60 m překážek, skok vysoký, skok daleký a vrh koulí.