Další závod ze série Ski Classics má za sebou jablonecký lyžař Stanislav Řezáč. V Kaiser Maximilian Laufu se dostal v silné konkurenci až mezi deset nejlepších závodníků.

Zvolil těžkou trať

„Závod se jel v Seenfeldu. Pořadatelé připravili opravdu velmi těžkou, pětašedesát kilometrů dlouhou trať. Jely se tři okruhy na nejtěžších úsecích, které tratě v Seenfeldu nabízejí a na kterých se dříve jezdilo třeba mistrovství světa nebo olympiáda," popsal víkendový závod Stanislav Řezáč. A s výsledkem byl spokojený, v celkovém pořadí dojel šestý. „Závodilo se tam docela tvrdě. Spodní část tratě, tak asi čtyři kilometry, byla pro mne lehčí, pak začalo stoupání.

Hecnul se a vyhrál

Jeden okruh měl dvacet jedna kilometrů. Nejlépe se mi jel ten třetí okruh, tedy závěr. Pak jsem se hecnul a ještě jsem porazil Lukáše Bauera. Ten jel na namazaných lyžích klasicky, což byla výhoda. Já jsem jel celou trať soupaž. Byla to jedna z nejtěžších tratích, kterou jsem soupaž jel," vylíčil dojmy z pětašedesáti kilometrového běhu Stanislav Řezáč.

A jestli neměl chuť a sílu dohnat závodníky na medailových pozicích? „To nešlo. Udělali jeden únik zrovna v dost těžkých pasážích. Byl jsem rád, že jsem pak jel s další skupinou čtyřech závodníků. Byli to všechno Norové. Mohu říct, že v této sezóně to byl zatím můj nejlepší výsledek," radoval se jablonecký lyžař.

Připomenul, že Norové jsou velmi těžcí soupeři. A být mezi nimi a dojet v první desítce, to je opravdu náročné.

Sezóna ale nekončí

Úspěšný lyžař má za sebou také 43. ročník klasického dálkového závodu v italském Val di Fiemme, náročnou Marcialongu. Z českých jezdců vystoupal nejvýš, dojel na devatenáctém místě. Nechyběl ani na Jizerské padesátce, do cíle dojel dvanáctý, když po patnácti okruzích dlouhých zhruba 3,5 km ztratil na vítěze pět minut a čtyřicet sekund.

Sezóna pro Stanislava Řezáče ještě zdaleka nekončí. Příští víkend nabízí kalendář lyžařských dálkových běhů opět několik akcí. „Jede se další závod Ski klasic, ale zatím zvažuji, jestli se nevydám do Francie, pokud se tam všem, s ohledem na sníh, pojede. A pak už se budu připravovat na Vasův běh," popsal další plány Stanislav Řezáč. Vasaloppet ho čeká první neděli v březnu, devadesát kilometrů švédskou tundrou.