Na dlouhých tratích je mezi světovou elitou. V sezoně polyká na běžkách i stovky kilometrů. Teď už se připravuje na další sezónu.

ŘÁDÍ NA KOLEČKÁCH

A vůbec se nešetří. „Trénuju teď hlavně na kolečkových lyžích. Mám za sebou několik závodů v rámci seriálu Silvini SkiRoll Classics. Absolvoval jsem například výjezd na Šerlich v Orlických, jeden den to bylo deset kilometrů a další osmnáct kilometrů," popsal část své přípravy úspěšný lyžař. Na takových závodech, jak potvrdil, se sejde většina těch, kteří se pak v sezóně potkávají na startu různých lyžařských klání. „Porovnáme si vždycky navzájem formu a rozjedeme se ještě za další přípravou," uvedl Standa Řezáč. Letos se nezúčastní velkých časově náročných závodů v Norsku, pro přípravu si právě vybral především seriál Silvini Ski Roll. Ten proložil dalším startem ve Švýcarsku. Nejvíc kilometrů ale najede v České republice.

NA ŘADĚ JSOU KRKONOŠE

A nebude chybět o víkendu 10. 11. září ani na vrcholcích Krkonoš.

Nadcházející víkend se totiž seriál závodů na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics přesune z Moravy a východních Čech do Krkonoš, kde závodníci absolvují dva atraktivní výjezdy. V sobotu 10. září se uskuteční premiérový výjezd na Černou Horu, který délkou 12 km a převýšením 650 metrů řádně přípravu prověří. „Bude to na Špindlerovku a na Černou Horu. Finále seriálu mě tak čeká v domácích podmínkách. Jede se jako mistrovství republiky. Kritérium bude potom na přehradě Kristýna v Hrádku nad Nisou," popsal nejbližší akce ve svém diáři Standa Řezáč.

Úplným vyvrcholením seriálu bude výjezd z Osečné na Ještěd. „Ani tím ale nebudu letní přípravu končit. Na konci září mě nějaké akce ještě čekají," potvrdil Stanislav Řezáč.

Na sklonku měsíce bude teprve mít zasloužené volno a pak už se hned vrhne na zimní přípravu.