Jablonec n. N. – Několik dnů zasloužené dovolené si už také užíval jablonecký dálkový lyžař Stanislav Řezáč. I během ní skloubil ale přípravu s odpočinkem.
CHYSTÁ SE NA ZÁVODY
„Připravuji se na seriál deseti závodů Silvini Skiroll Classics. První dva jsem jel už v Beskydech. Teď o víkendu se jede další. A tak si během dovolené udržuji formu hlavně na kolečkových lyžích," odpověděl na otázku, jak si užívá letních dnů, úspěšný jablonecký lyžař Stanislav Řezáč.
VIDĚLI GROSS GLOCKNER
Přípravu absolvuje částečně v zahraničí, v Rakousku a částečně doma. Spojuje příjemné s užitečným, takže i v rámci rodinné dovolené, při které s manželkou a dvěma syny obdivovali také krásy nejvyšší hory Rakouska, Gross Glockneru a jejího okolí, si také zlepšoval fyzičku horskými výstupy. „Měl jsem sebou i horské kolo. Na silnicích je teď v Rakousku ale pořádný šrumec. Vyjel jsem na „alpine štrase", jednu z nejhezčích cest v rakouských Alpách. A také na nejvyhlášenější kopce. Zpátky jsem jel právě krásnou trasou, během níž se překonává převýšení tisíc tři sta metrů na čtrnácti kilometrech," popsal aktivní dovolenou Stanislav Řezáč. S rodinou zvládli také dvě túry a ještě si prohlédli jezero Zell am See. „Toto nepočítám jako přípravu. Chtěl jsem takovou dovolenou hlavně společně absolvovat s dětmi a s manželkou, i když byla taky tak trochu tréninková," dodal úspěšný lyžař.
S LUKÁŠEM DALI KOLA
Prozradil také, že se v rámci přípravy zúčastnil společně lyžařem s Lukášem Bauerem „puťáku", během kterého zvládli na horském kole přejezd z Krušných hor až do Vrchlabí.
Kolo ale také vyměnil za kolečkové brusle, na kterých trénoval v Jablonci a nebo na cyklostezce v Osečné. Kolečkové lyže má v programu jednou za dva dny, mezitím si dá ještě běh. „Soustředění mi začala od srpna. Chci absolvovat seriál závodů, který začíná tento víkend výjezdem na Praděd a na Dlouhé stráně. Pokračování je pak pětadvacátého srpna. To mě čeká další výjezd, tentokrát to bude na Šerlich. V září je na řadě Špindlerovka a taky samozřejmě Ještěd," vyjmenoval svoje plány v rámci tréninku Stanislav Řezáč.
POŘÁD JE CO DĚLAT
A jestli dovede taky odpočívat, relaxovat nebo dokonce pořádně lenošit? „Určitě ano. Odpočívám hlavně při sekání trávy a také je stále co dělat kolem baráku," prozradil svoje další oblíbené aktivity jablonecký lyžař. O víkendu čeká Stanislava Řezáče nejvyšší bod letošního seriálu, trať o délce 9,1 km, dosahuje převýšení 640 metrů a končí u vysílače Praděd ve výšce 1492 metrů.