Jiřetínský Motoklub byl již potřetí pověřen řízením české státní reprezentace na motocyklové Šestidenní, jejíž čtyřiaosmdesátý ročník se letos koná v přímořském portugalském středisku Figueira da Foz.

I když je Československo, potažmo Česko, dosud nejúspěšnějším vítězem hlavní trofeje závodů, letos Trophy teamy neobsazuje. Devatenáct jezdců bude hájit Českou republiku v pěti tříčlenných klubových týmech a čtyři junioři v Junior World Trophy týmech.

Dva klubové týmy sestavil jiřetínský klub – v jednom jsou závodníci zvučných jmen Jan Zaremba, Vít Kuklík a Miroslav Kučírek a druhý tvoří neméně ostřílení Zdeněk a Martin Gottvaldové a Marek Nešpor. O juniorskou vázu budou bojovat mladíci Jakub Horák, Martin Kuklík, Jiří Bittner a Milan Engel.

V těchto dnech probíhá technická přejímka motocyklů, na kterou ve čtvrtek poprvé po příjezdu české výpravy po deštivých dnech vysvitlo sluníčko.

Vše dobré bylo i v technickém stavu všech motorek našich závodníků, kromě závady v elektrickém vedení stroje Víti Kuklíka, který má na opravu závady ještě dva dny, kdy technická přejímka bude trvat.

Trať letošní náročné soutěže nebude tak písčitá a prašná jako loni v Řecku, bude více kamenitá a tak přejme našim reprezentantům hodně štěstí, málo defektů a hlavně ve zdraví dorazit do cíle letošní Šestidenní.