Soupeřem jim bylo družstvo Lokomotivy Pardubice, které tabulku vede a družstvo Sokola Hradec Králové B, které bylo na čtvrtém místě.
Domácí hráči bojovali, ale na získání bodů to nestačilo. Po první polovině soutěže je družstvo A na sedmém místě a B družstvo jedenácté.

TJ Bižuterie A – Sokol Hradec Králové 6:10

Nástup se domácím vydařil, když dokázali vyhrát obě čtyřhry. V dalším průběhu se ukázal hlavní nedostatek jabloneckých hráčů – dovést dobře započatá utkání do vítězného konce. Nestačí vést 2:0, ale je třeba zápas dohrát. Většina zápasů tak skončila 3:2 pro hosty. V polovině utkání vedli hosté 6:4 a naději pro domácí získal Bradáč vítězstvím nad Jakubcem, pak se přidal výhrou Bittner, který porazil Koblížka. Závěrečné kolo bylo sice vyrovnané, ale z vítězství se radovali pouze hosté.

Body domácí: Bittner 2,5; Bradáč 1,5; Švácha 1,5; Rose 0,5. Hosté: Pozník 4; Jakubec 3; Koblížek O. 2; Koblížek M. 1.

TJ Bižuterie B – Lokomotiva Pardubice A 4:10

Vedoucí tým splnil roli favorita, i když přijel bez svého nejlepšího hráče Foffa. Začátek utkání tomu však nenasvědčoval. Domácí prohráli obě čtyřhry a jediný bod v prvním kole přidal Koťátko. Stav 1:4 pro hosty byl jednoznačný, i když jablonečtí hráči vždy vyhráli první sety, ale potom v tempu nestačili. V dalším průběhu přidali body Minář a vzápětí Koťátko a stav zkorigovali na rozdíl jediného bodu. Zdálo se, že bude utkání i dále vyrovnané. To však hosté nepřipustili a série čtyř bodů za sebou a nevyužití pěti mečbolů Mináře s Bělohlavem znamenalo vedení 8:3. V závěru již jen Minář korigoval výsledek.

Body domácí: Koťátko 2; Minář 2; Matouš a Svatoš bez bodu. Hosté: Bělohlav 3,5; Voženílek 2,5; Hájek 2,5; Drvota 1,5.

TJ Bižuterie A – Lokomotiva Pardubice A 6:10

Nedělní utkání s vedoucím týmem začalo velmi nervózně již při úvodních čtyřhrách. Domácí si věřili a těžce nesli úvodní prohru. Nevydařený začátek znamenal vedení hostů 1:5. Zdálo se, že další průběh utkání bude jednoznačný, ale domácí se vzchopili. Po dobrém výkonu získali čtyři body za sebou a oživili tak jablonecké naděje na výborný výsledek. Závěr ale byl pro domácí nešťastný, Bradáč prohrál i své zbývající zápasy a nezískal ani bod, což znamenalo jabloneckou porážku. Desátý bod za hosty po šťastné výhře nad Šváchou přidal Drvota a o výsledku bylo rozhodnuto.

Body domácí: Švácha 3; Rose 2; Bittner 1; Bradáč bez bodu. Hosté: Drvota 3,5; Hájek 2,5; Bělohlav 2,5; Voženílek 1,5.

TJ Bižuterie B – Sokol Hradec Králové B 3:10

Úvodní vítězná čtyřhra byla jediným dobrým začátkem utkání. V dalším kole nezískali domácí ani bod a stav 1:5 pro hosty nenaznačoval nic dobrého. Výsledek se podařilo po výhrách Koťátka nad Pozníkem a Mináře nad Koblížkem zkorigovat na rozdíl dvou bodů. V dalších zápasech však Svatoš ani Matouš nedokázali využít důležité mečboly a soupeř vedl 3:7. Zbylá utkání vyhráli už pouze hosté. Výsledek je pro Jablonecké velmi krutý, když téměř v polovině všech nedělních duelů se rozhodovalo až v pátém setu.

Body domácí: Minář 1,5; Koťátko 1; Svatoš 0,5; Matouš bez bodu. Hosté: Koblížek M. 3,5; Jakubec 3; Pozník 2; Koblížek O. 1,5.

DUŠAN MOLITORIS