Stolním tenistům Bižuterie Jablonec se v minulém kole, které sehráli na domácích stolech, dařilo. Obě družstva si v tabulce třetí ligy polepšila svá umístění o jedno místo. Družstvo A je po 7 kolech této soutěže na 6. místě a B družstvo obsazuje 10. místo.

Bižuterie Jablonec A – SKST Liberec D 10:2

Utkání dvou sousedů nepřineslo očekávané drama. Domácí měli skvělý nástup, když vyhráli obě čtyřhry, což bylo pro vývoj utkání rozhodující.
Jediný, kdo jim dělal potíže, byl dobře hrající hráč Liberce Mejsnar, na kterého nestačili. Nejprve po velikém dramatu Bittner, který vedl již 2:0 a nakonec prohrál 3:2 a Roseho zrádný potah nedělal Mejsnarovi žádné problémy.

To také byly jediné body, které družstvo Liberce získalo. V ostatních zápasech domácí potvrdili svou suverenitu a s přehledem další utkání vyhráli.

Body za domácí: Bradáč 3,5; Švácha O. 2,5; Rose 2,5; Bittner 1,5. Hosté: Mejsnar 2; Svědík, Prosa, Obešlo ml. bez bodu

Bižuterie Jablonec B – TJ Jiskra Raspenava 9:9

Začátek utkání domácím nevyšel a prohráli obě čtyřhry. Neustále tak museli dotahovat mírný náskok soupeře.
Teprve v závěru utkání se podařilo Bižuterii B díky bezchybnému výkonu Svatoše dotáhnout na rozdíl jednoho bodu. V posledním utkání se jim podařilo díky vítězství Matouše nad Zahradníkem dosáhnout cenné remízy.

O konečný výsledek se zasloužil nejvíce Svatoš ziskem čtyř bodů. Výborně si počínal také Matouš. Koťátko a Minář zůstali za svými možnostmi.

Bižuterie Jablonec A – TJ Jiskra Raspenava 9:9

Po sobotním snadném výsledku chtěli domácí pokračovat v nasazeném tempu. Splnilo se jim to prakticky jen v začátku, obě čtyřhry vyhráli a po prvním kole vedli 5:1.

Vypadalo to na výrazný nástup, ale ten se však zastavil. Ještě po druhém kole byl stav 6:4 a potvrdilo to i třetí kolo, kde za stavu 8:5 nebylo pochyb o vítězství. Drama vyvrcholilo, když Rose promarnil vedení 9:6 v pátém setu proti Č. Horákovi. Výkon domácích po několika porážkách upadal. Další porážka Bradáče se Zahradníkem tak nakonec znamenala remízu, která vzhledem k vývoji utkání nemusela mrzet.

Body za domácí: Rose 3,5; Švácha 2,5; Bradáč 1,5; Bittner 1,5. Hosté: Masák 3; Č. Horák 3; Zahradník 2; L. Horák 1.

Bižuterie Jablonec B – SKST Liberec D 9:9

Derby s Libercem, který nastupuje s omlazeným týmem, přineslo naprosto vyrovnaný boj. Domácí změnili složení čtyřher, což znamenalo zisk bodu a nerozhodný stav 1:1.

Potom následovala úspěšná série domácích, po které vedli 4:2. Náskok dvou bodů udržovalo družstvo Jablonce až do úplného závěru, když vedlo před posledním kolem 8:6. Závěr však vyšel lépe hostům, když se jim vydařila série tří výher za sebou – Mejsnar porazil Mináře, Prosa Koťátka a Obešlo Matouše. O konečný devátý bod se zasloužil Svatoš.

Body domácích: Minář 3,5; Svatoš 2,5; Koťátko 2; Matouš 1. Hosté: Mejsnar 3,5; Prosa 3,5; Obešlo 2; Svědík bez bodu.