Tradiční vánoční turnaj neregistrovaných hráčů v karambolu pod názvem Jablonec Open 2015 uspořádal o víkendu oddíl sportovního kulečníku při TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou na svých závodních stolech o rozměrech 210 x 105.

Ani žena nechyběla

Pětadvacet účastníků rozlosovali pořadatelé do sedmi skupin, ve kterých hrál každý s každým. Letošní rok se mezi účastníky turnaje objevila dokonce i jedna žena.

Podle dosažených výsledků ve skupinách došlo k nasazení šestnácti hráčů do vyřazovací části turnaje. Jako na každém turnaji se objevila řada překvapivých výsledků, a tak až do posledního karambolu panovalo v jablonecké herně v Pražské ulici napětí všech přítomných. Osmifinále a čtvrtfinále se hrálo na čtyřicet karambolů, semifinále na padesát a finálové utkání na šedesát karambolů.

Domácí byl stříbrný

Vítězem turnaje Jablonec Open 2015 se stal Viktor Kousal z Tanvaldu, který se ve všech partiích prezentoval velmi vyrovnanou hrou. Neprohrál v žádném utkání a jeho výkon v rozhodujících partiích gradoval.

Turnaj odehrál se solidním generálním průměrem (GP) 2,46, nejvyšším jednotlivým průměrem (NJP) 4,29 a nejvyšší sérií (NS) sedmnácti karambolů na jeden náběh. Stříbrnou pozici pak obsadil domácí hráč Jaroslav Ulbrych z Jablonce nad Nisou se statistikou GP 2,58, NJP 3,36 a NS 11. Po vzoru evropských soutěží se nehrálo utkání o třetí místo, a tak si oba poražení semifinalisté odnášejí bronz. Stali se jimi Jiří Dubec ze Semil (GP 3,75, NJP 7,00 a NS 15) a překvapení turnaje, jablonecký Jan Lochman (GP 1,92, NJP 3,00 a NS 10).

Co prozradila čísla?

Na dalších místech se pak umístili:

5.místo Marek DUBSKÝ, GP 3,08, NJP 5,00, NS 12

6.místo Miloš PLÍVA mladší, GP 2,95, NJP 4,38, NS 12

7.místo Martin PLEŠTIL, GP 1,59, NJP 2,60 NS 13

8.místo Robert HUŠEK, GP 1,49, NJP 2,33, NS 10.

Pro milovníky kulečníku a čísel přidal za jablonecké pořadatele ještě trochu statistiky Ladislav Poláček: „Turnaj jsme zahájili v devět hodin a skončil až patnáct minut po devatenácté hodině. Zúčastnilo se ho dvacet pět amatérských hráčů včetně jedné ženy, kteří na třech stolech odehráli celkem padesát partií. Celkový počet dva tisíce sedm set čtrnáct karambolů na sedm set tři náběhů. Generální průměr turnaje jedna celá devadesát tři patří určitě k těm solidnějším, který byl na našich turnajích pro amatérské hráče dosud zaznamenaný."

Starali se výborně

Účastníci turnaje neregistrovaných, který má už mnohaletou tradici, poděkovali v závěru akce pořadatelům, rozhodčím, zapisovatelům a zejména pak také obsluze improvizovaného bufetu. Ti všichni se až do poslední chvíle starali o zajištění jejich potřeb k maximální spokojenosti, a to nejen těch gastronomických. Společně přispěli ke zdárnému průběhu tohoto turnaje neregistrovaných hráčů, těch mladších i těch dříve narozených," uvedl Ladislav Poláček.

Mohou hrát všichni

O tom vypovídá fakt, že mezi nejstarším a nejmladším účastníkem byl rozdíl přes pětapadesát let. To je jen další důkaz o tom, že kulečník spolu mohou hrát nadšenci všech věkových kategorií.

Jablonecký oddíl sportovního kulečníku sídlí ve výborně vybavené herně v Pražské ulici. Nabízí prostory pro každého zájemce. Ti najdou více informací na jeho internetových: www.kulecnikjablonec.estranky.cz Pořadatelé se už teď těší na další ročník turnaje v novém roce.