Jablonečtí házenkáři porazili v dalším zápase II. ligy HC SKP Pardubice 24:22 (7:10). Pardubičtí vlétli do utkání tak, jak se dalo očekávat od týmu, který se trochu neočekávaně ocitl v pásmu sestupu.

Hráli na hranici sebeobětování a navíc jim vycházelo téměř vše na co sáhli! Na rozdíl od domácích, kteří měli v prvních deseti minutách povážlivá okénka v obraně a úspěšnost střelby nulovou. Výsledkem bylo hrozivých 0:5 a první vstřelená branka, navíc ze sedmičky, až v jedenácté minutě.

Za další tři minuty to již bylo přijatelných 3:5 a v brance hostí ono sebeobětování přehnal gólman Grus, který musel být po jím zaviněné srážce s R. Hlinkou odvezen do nemocnice s poraněným nosem.

Hosté se přesto nehodlali vzdát a nadále byli lepším či produktivnějším týmem. Udrželi si tříbrankový náskok až do přestávky. Brankově chudý poločasový výsledek 7:10 však hodně napovídal o úrovni hry v první polovině utkání. Bylo to hodně slabé.

Trápení domácích pokračovalo až do 42. minuty utkání, byť postupně přebírali iniciativu a dotahovali náskok Pardubic až na 16:16. Ke zvýšenému úsilí je strhávali svojí bojovností především ti nejzkušenější Dědeček ml. a R. Hlinka.

Naštěstí se na své lepší střelecké já rozpomněli také Hána, Mrklas a především opět M. Heinl. K solidní obranné činnosti se tak přidala i efektivita v útočné fázi a začala se hrát oboustranně lepší, technická házená.

To evidentně vyhovovalo především domácím. Průběh utkání byl vyrovnaný až do samotného konce, ale karta se obrátila v poslední čtvrthodině. Byli to hosté, kdo musel dotahovat.

Domácí si však již vítězství tentokrát zkušeně pohlídali, byť dohrávali ve dvojnásobném oslabení. Ziskem dvou bodů si upevnili pozici ve vedoucí trojce týmů z čela tabulky II. ligy. Bod za vedoucími Louny a dva body před Kolínem, který prohrál v Bělé.

ELP Jablonec n. N. – HC SKP Pardubice 24:22 (7:10)
Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl, Kysela – M. Heinl 11, R. Hlinka 5, Mrklas 3, Dědeček a Hána po 2, Žák 1, O. Heinl, Ziebiker, Janeček, Nehasil a Meloun. Sedmičky: ELP 4 (3) – PU 5 (4), vyloučení 8 – 5+diskvalifikace.