Historicky první mezinárodní turnaj ve florbalu vozíčkářů o víkendu vyvrcholil a zlaté medaile si odvezla reprezentace Švédska, jeden z hlavních favoritů turnaje.

Na druhém místě tak skončila České republika, když ve finále prohrála se Švédy 6:2. Přitom během první třetiny se Švédsko prosadilo jen jednou a český tým měl také pár dobrých příležitostí.

Do úvodu druhého dějství vstoupili lépe Češi. Nejprve se prosadil kapitán Šperk a pár minut po něm Krupička – 2:1. Ale pak se do konce zápasu nemohli čeští hráči prosadit přes brankáře Švédska a naopak útočníci tří korunek zasypali branku ČR několika střelami a přidali 5 branek na konečných 6:2 pro žlutomodré – nejlepší hráč Švédska a vítěz letošního Wimbledonu vozíčkářů Steffan Olsson dal ve finálovém duelu celkem čtyři branky.

V souboji o třetí místo se představilo Holandsko proti Belgii. Tým ze země tulipánů nedal soupeři šanci a vítězstvím 8:3 začal oslavovat zisk bronzových medailí.

Podle zúčastněných týmů byl turnaj velice zdařilý a zatím to vypadá, že příští rok se stejné týmy a možná i některé další, utkají na dalším ročníku mezinárodního klání ve Švédsku.

„Byly to náročné tři měsíce příprav a vše dobře dopadlo i díky podpoře města Jablonec. Jsme sice jako organizátoři utahaní, ale jsme rádi, že se turnaj povedl,“ zhodnotil turnaj z pohledu pořadatelů Petr Alina, ředitel jabloneckého turnaje.