Mistryně světa a olympijská vítězka, pocházející z Jablonce, si stejně jako loni našla ve svém nabitém programu čas na akci, která podporuje sportovní vyžití dětí a snaží se popularizací získat mladou generaci pro aktivní pohyb.

Program byl zahájen fotbalovým utkáním ženského družstva Slovanu Liberec, posíleného o oporu mužského týmu Jana Nezmara, proti Výběru Romana Šotoly, což bylo družstvo složené z aktivních či bývalých hráčů Krásné Studánky a přátel organizátora akce. Ženy nečekaně vyhrály 9:4, když už v poločase vedly 6:1, mimo jiné i zásluhou Nezmarova hattricku.

„Jsme rádi, že vyšlo počasí a také že se díky holkám podařilo získat účast Honzy Nezmara. Mně osobně se jeho přístup k zápasu velmi líbil, i když výrazně přispěl k naší porážce,“ poznamenal místopředseda FK Krásná Studánka Roman Šotola, hlavní organizátor sportovního dne, jenž s číslem 7 bojoval v dresu Krásné Studánky.

V průběhu utkání přijela do Krásné Studánky hlavní hvězda programu Barbora Špotáková. „Kdyby to nebylo uprostřed sezony, ráda bych si fotbal také zahrála. Ale v této fázi by to bylo riskantní,“ omlouvala olympijská vítězka, která se připravuje na mistrovství světa v korejském Tegu, svou neúčast v zápase.

Po jeho skončení se ujala role instruktorky. Děti a také pár dospělých vyzkoušelo své oštěpařské předpoklady, a Bára jim radila, co musí pro úspěšný hod udělat. Oštěpy létaly různě. Občas se adeptovi „podařilo“ hodit oštěp tak, že se ve vzduchu přetočil a dopadl na opačný konec, jindy byl hod technicky pohledný, ale nářadí dolétlo na 15 metrů. Ale byly k vidění i hody za 40metrovou hranici, leč většinou bohužel ploché, tedy bez viditelné stopy dopadu.

Sama Barbora pak převdvedla i s lehčím oštěpem zlehka hod za padesátimetrovou hranici, takže diváci viděli, kam až může nářadí letět.