„Vzhledem k tomu, že letos bylo nejvíce diváků a podařilo se nám tam namotat opravdu atraktivní zápasy, tak si myslím, že to byl jeden z nejpovedenějších galavečerů. Má to pořád tendenci růst a přidáváme tam nové věci. Ale také to bylo dobré z toho pohledu, že se to povedlo našim zápasníkům," hodnotí třetí Night of Warriors Alois Škeřík z Iron Fighters Jablonec, který je jedním z pořadatelů celé akce spolu s Martinem Berkou z BFC Liberec.

Ozdobou turnaje byly zejména tři zápasy, kde se představili opravdoví mistři svého oboru mezi provazy. Petr Kareš z Iron Fighters Jablonec si chtěl spravit chuť po listopadové porážce s Radimem Kušnirakem z BFC Liberec, když si navíc zlomil v zápase ruku. Tomáš Penz v MMA svůj zápas v listopadu také prohrál a „Tančící Rus" Georgij Fibich bojoval o profesionální titul mistra České republiky v K1.

Fibich se měl podle původního plánu utkat o titul ve váze do 94,1 kilogramů s Radimem Kušnirakem z BFC Liberec, ale ten měl zdravotní komplikace, tak účast v zápase odvolal. Nahradil jej ale Pavel Vojík z Lovosic, který rozhodně není žádné ořezávátko a došlo také k posunutí váhy nahoru. V minulém Night of Warriors zvítězil Fibich KO v prvním kole, ale to se tentokrát čekat nedalo. V duelu K1 nad 94,1 kilogramů na pět kol po dvou minutách měl Fibich navrch, ale postupem času se začala projevovat únava. Pavel Vojík ale dostával jednu tvrdou ránu za druhou, ale stále se držel na nohách a Fibichovi zdatně sekundoval. To skončilo až ve čtvrtém (!) kole, kdy Fibich přesně našel tvrdým úderem hlavu Pavla Vojíka a poslal jej k zemi.

OBRAZEM: Fotogalerie z Night of Warriors III

„Museli jsme narychlo vyměnit soupeře a Pavel Vojík byl hodně zdatným soupeřem. Bylo vidět, že mu tam Vojík zatápěl a fyzicky se to začalo trochu otáčet. Pro diváky to ale bylo to nejlepší, co mohli vidět. Byl to dlouhý zápas a skončil knockoutem," říká Alois Škeřík, trenér Georgije Fibicha.

Petr Kareš absolvoval před týdnem v Německu zápas o profesionální titul mistra světa v K1, kde na body prohrál, ale rozhodl se startovat také na Night of Warriors. Tam měl nejdříve bojovat s Bojanem Dzepinou, menším a podsaditým zápasníkem z Bosny a Hercegoviny. Jenže soupeř se zranil a zápas odvolal. Nastoupil tak jeho krajan dvoumetrový zkušený profesionál Haris Gredelj. Kareš musel změnit taktiku a byl aktivním od prvních vteřin zápasu. Ten ale neměl dlouhého trvání a po 51 vteřinách zvítězil Kareš na KO.

„Nebyl jsem z toho soupeře jako trenér moc nadšený. Ten kluk byl hodně vysoký a je i dobrý mezi profesionály. Typově nám tak i přes svou výšku moc neseděl, ale Petr si to v podstatě vydupal a zápasit chtěl. V zápase zaslouženě vyhrál. Potřeboval to kvůli sobě," hodnotí svého svěřence trenér Škeřík.

Vrcholem večera byl dlouho očekávaný zápas mezi Tomášem Penzem (BFC Liberec) a Tomášem Kuželou z Karlových Varů. Světová trojka v žebříčku MMA ve váze do 84 kilogramů Kužela dlouho nebojoval s nikým z České republiky a na duel s Tomášem Penzem dlouho nezapomene. Penz byl před zápasem ve stejném žebříčku o dvě místa vzadu, takže se dala očekávat vyrovnaná bitva a tvrdý souboj. Penz si ale svého soupeře dostal na zem, kde si jej zkušeně podržel a nedovolil Kuželovi dostat se z jeho držení. Výsledkem toho bylo odkrytí hlavy soupeře a Penz začal sypat jednu ránu za druhou, až rozhodčí zápas v čase 2:39 ukončil a Tomáš Penz si připsal vítězství na KO pro údery na zemi.

Diváci viděli v březnovém Night of Warriors celkem 14 zápasů. Nechyběl ani zápas žen v boxu. Organizátoři již pomalu začnou připravovat další pokračování, které bude opět v listopadu v Tipsport areně v Liberci.

Kompletní výsledky zápasů najdete ZDE