Chcete zažít strhující atmosféru tanečního festivalu za rytmu latinsko-americké hudby, vidět skvělé tanečnice a tanečníky standardních tanců, krásné orientální tanečnice, energií nabité tanečnice street dance a cheerleaders a další taneční styly a disciplíny? Tak se přijďte podívat do městské haly v Jablonci nad Nisou, kde bude od pátku 9. do neděle 11. června probíhat mistrovství České republiky Czech Dance Championship 2017.

„Přihlášeno je více než třicet tanečních škol, mistrovství se zúčastní děti, mládež i dospělí tanečníci z celé České republiky,“ uvedla Radka Hlůžová za pořádající Taneční a pohybovou školu ILMA z Turnova. Tančit se bude tři dny na třech tanečních parketech. „Očekáváme více než patnáct set tanečníků a podporu dvou tisícovek diváků,“ dodala Hlůžová.

V porotě zasednou profesionální tanečníci a trenéři nejen z České republiky, sčitatelé výsledků přiletí z Moskvy, chybět nebudou speciální hosté a určitě bude tradiční společný tanec s porotou.

Víkendový taneční maraton je současně kvalifikací pro mistrovství světa v disciplínách WADF – World Dance Championship 2017, které se bude konat na konci listopadu v libereckém Babylonu.