Rodilý Pražák se upsal tenisu a ve své kariéře se na kurtech potkal s takovými tenisovými esy jakými byli dvojnásobný vítěz Wimbledonu Jaroslav Drobný (byť v dresu Egypta!), Vladimír Zábrodský a dalšími a v dresu Sparty vládl tenisovou raketou skutečně mistrovsky. Po vojně měl dvě nabídky, jednu z Karlových Varů, kde vojákoval a druhou z Jablonce, kterou mu zprostředkoval vynikající jablonecký stolní tenista Luděk Štarch. A tak se stal Jablonečákem.

Na prosečských tenisových kurtech nejen hrál, ale pomohl do tenisového světa Petru Štroblovi, Frantovi Vozkovi a zvláště Petru Stočesovi, který to dotáhl až do reprezentace pro Galeův pohár, když jistil tandem Koudelka-Holeček. Po odchodu Josefa Pluhaře do zahraničí dvacet let stál včele tenisového oddílu a spolu s Josefem Vyčítalem Nad Prosečí vytvořili partu nadšenců, kteří zorganizovali rekonstrukci tenisového areálu.

Fotbal si zamiloval

Ačkoli rodilý tenista, podlehl vábení svého přítele Karla Vlacha, rodilého volejbalisty a oba skončili v partě fotbalových nadšenců, kteří pondělí co pondělí ve Mšeně probírají na svých schůzkách vše možné i nemožné, hlavně fotbal. Ale tenisový doktor Karel Macas „má povoleno" i pinkání.

A právě v pondělí 11.května jeho fotbaloví kamarádi spolu s Karlem oslavili jeho narozeniny. Zazpívali mu a popřáli hlavně hodně zdravíčka a ještě mnoho setkání, při kterých tenisový doktor při svých vzpomínkách na velké tenisové osobnosti obohacuje přítomné o zajímavého. A že jablka nepadají daleko od stromu dokazuje i fakt, že vnukové Karla Macase a Luďka Štarcha, dvou velkých a nerozlučných přátel, to dnes mydlí proti sobě na tenisových kurtech.