Z nabitého programu prvního kola chlapců a dívek se odehrála jen část zápasů z úterního programu. Po jedenácté hodině totiž přišla první přeháňka, která donutila rozhodčího Jaroslava Chmelíka, aby turnaj přerušil na půl hodiny. Když se zdálo, že se počasí již umoudří a vysvitlo slunce, přihnala se bouřka a další vydatný slejvák, který potopil hřiště. Naděje na pokračování v úterním programu byla, ale spíše jen teoretická. Tato varianta vzala za své při dalším čekání, kdy se znovu na Jablonec přihnal déšť s bouřkou.

„Pro dnešek jsme to odpískali. Holky to dohrály skoro celé a kluci to rozehráli. Budeme pokračovat ve středu od devíti hodin," řekl Deníku vrchní rozhodčí turnaje Jaroslav Chmelík.

S turnajem se hned v prvním kole museli rozloučit dva hráči domácí Severočeské tenisové bratři Cyprichové. Radek ve svém utkání podlehl 2:0 na sety Nizozemci Rodeschovi. Jeho bratr Lucas prohrál s Polákem Swiatkowskim dvakrát 6:2.

Mezi dívkami, které toho stihly odehrát více, si postup do dalších bojů zajistila pětice českých hráček. Laura Benešová porazila Polku Kubkovou ve dvou setech dvakrát 6:2. Sandra Matochová měla dramatický vyrovnaný duel s Němkou Meierou, kterou porazila 2:1 po setech 7:6, 4:6 a 7:6. Pátá nasazená hráčka Tereza Najmanová zdolala polskou hráčku Bednarczykovou 2:1 (6:7, 6:2 a 6:3). Česká nasazená trojka Vanesa Nikolovová si hladce poradila ve dvou setech (6:1 a 6:1) s Polkou Nadajewskou. Nikola Homolková pak zdolala další polskou hráčku Podbiolovou 6:3 a 6:1.

V jabloneckém turnaji pokračují také další vysoko nasazené hráčky podle žebříčku. Srbská tenistka Andjela Skrobonja (číslo 1) vyřadila Elišku Masaříkovou 6:3 a 6:1. Druhá nasazená hráčka Irina Shetininaová z Ruska nadělila dva kanáry Polce Brunzlowové. Turnajová čtyřka Ana Makatsariová z Georgie poslala domů Kristýnu Hlaváčovou po setech 6:2 a 6:0.

Středeční program turnaje bude ve znamení pokračování přerušených a neodehraných zápasů z předchozího dne. Za zmínku stojí utkání domácího Jiřího Lehečky, který nastoupí již v 9 hodin na centrálním dvorci proti polskému hráči Michalu Suskimu.

Program a výsledky středečních zápasů najdete ZDE