O víkendu skončil druhý turnaj ČTS Tour 2016 série ITF Futures. Na každý z turnajů byla vypsaná dotace deset tisíc dolarů. A boje byly napínavé.

Prvenství ve čtyřhře získala slovenská dvojice Patrik Nema a Lukáš Klein, kteří ve finále zdolali české hráče z pražské Sparty Pavla Motla a Matěje Vocela 2:0 na sety. Ve finále singlů se konala repríza z minulého týdne, kdy Holanďan Lootsma vyzval druhého nasazeného Petra Michneva. I tentokrát byl úspěšnější Petr Michnev, který vyhrál zápas ve dvou setech 7:6(6) a 7:5.

POKUTY DAL JEN MALÉ

Poslední část ČTS Tour se odehraje v opavském tenisovém centru, opět s dotací deset tisíc dolarů.

Na průběh obou jabloneckých turnajů dohlížel vrchní rozhodčí a zástupce ITF Jaroslav Chmelík. Jaký má v takové funkci úkol? „Mám poslední slovo ve výkladu pravidel, ale také turnaj rozlosovat, naprogramovat ho, nominovat hlavní rozhodčí i trestat hráče pokutami, pokud je to nutné," vysvětlil Jaroslav Chmelík a potvrdil, že žádné extrémní situace na prosečských kurtech ale řešit nemusel. „Žádné velké excesy nebyly, jen drobnosti. Padly pouze drobné pokuty, přece jen to byli mladí, divocí hráči," uvedl hlavní rozhodčí. Oba turnaje patřily mezi standardní desetitisícové turnaje, kterých bylo letos v České republice šest v létě a šest jich bude v zimě.

V JABLONCI SE JIM LÍBÍ

A z nich tři hostit ČLTK Bižuterie. „Když je pořadatel schopen s pomocí svazu zorganizovat takový turnaj, má dostatek financí a umí ho uspořádat, tak není klíč na to, kde se turnaj koná. Je rozhodnuto," uvedl Jaroslav Chmelík. Jablonecký ČLTK Bižuterie patří mezi výborné organizátory a každoročně se na prosečských kurtech koná i mnoho dalších významných turnajů dětí, mládeže i dospělých. Domácí hráči v nich nechybějí.