Mezi přihlášenými hráči z 15 zemí celého světa jsou čeští daviscupoví reprezentanti Jiří Lehečka a Jonáš  Forejtek. Nejvýše nasazeným by měl být slovenský reprezentant Alex Molčan, 203. hráč světa, dvojkou pak 33-letý Němec Misha Zverev. V nedávné minulosti 25. hráč světa je tenisový expert Eurosportu a starší bratr Alexe Zvereva, německé jedničky. Přihlášen je i Michael Vrbenský, dánský reprezentant Rune, Tseng z Tchajwanu a další zajímaví hráči ze třetí až čtvrté stovky světa.  Bude se hrát o 25 tisíc amerických dolarů a vítěz dvouhry získá 20 bodů do světového žebříčku ATP. Pořadatelé musí dodržet platná hygienická opatření.

Hned v dalším týdnu od 24. května budou stejně dotovaný 25 tisícový turnaj ITF mužů hostit dvorce Tenisového klubu Most, Tradiční mezinárodní turnaj žen Mácha Lake Open se uskuteční ve Starých Splavech u Doks od 14. června s dotací 60 tisíc amerických dolarů. Poslední dva ročníky vyhrála česká fedcupová reprezentantka Barbora Krejčíková. Vyvrcholením mezinárodní antukové sezóny na severu Čech bude začátkem srpna mezinárodní challenger ATP 80 mužů Svijany Open na dvorcích LTK Liberec.  

Věřme, že koronavirus ustoupí natolik, že turnajové zápasy budou moci sledovat diváci. Zahájení domácích tenisových  turnajů a soutěží družstev bylo zatím Českým tenisovým svazem odloženo a čeká se na další rozvolnění sportovních aktivit pro mládež a amatérské sportovce.

Autor: Jaroslav Přibyl