Následující týden má být jedním z těch nejteplejších letošní zimy. Tento vývoj počasí a aktuálně již hraniční stav tratí ohrožují uspořádání letošní Jizerské 50.

Do plánovaného startu 57. ČEZ Jizerské 50 zbývá méně než týden. Předpověď počasí je sice jistější, ale, bohužel, i pesimističtější, než před několika dny. Po teplém a deštivém víkendu mají následovat dva chladnější dny. Od středy se má opět postupně oteplovat. V pátek a v sobotu předpověď očekává na Bedřichově teploty okolo 5-9 °C, na Jizerce pak 3-6 °C. Vzhledem k aktuálnímu stavu lyžařských stop v západní části Jizerek a očekávané kondici těch ve východních Jizerských horách musí organizátoři začít uvažovat i o možnosti zrušení celé akce.

"Tratě v Jizerských horách jsou po vytrvalých deštích zledovatělé a stávají se nebezpečnými. Některé úseky jsou navíc zcela nesjízdné. Bezpečí a komfort závodníků je pro organizátory největší priorita. Závod by se mohl uskutečnit pouze v případě, že by se podařilo zajistit bezpečně upravené tratě," řekl tiskový mluvčí J50 Richard Valoušek.

V sobotu 3. února proběhne měření výšky sněhu na tratích 57. ČEZ Jizerské 50. Registrovaní závodníci budou mít, v případě zrušení celé akce, nárok na vrácení až 70 % z ceny základního startovného, a to díky pojištění od PVZP. Aktuální informace najdete na webu J50.