Fantastického úspěchu dosáhla dorostenka atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec. Na mistrovství České republiky ve vícebojích, které se uskutečnilo ve Staré Boleslavi, získala Tereza Vokálová zlatou medaili.

Všechno překonala

Svým výkonem 5 381 bodů v sedmiboji vysoko překonala limit A Českého atletického svazu pro účast na mistrovství světa dorostu. To se koná 15.-19.července v Kolumbii, ve městě Cali. Trenérkou úspěšné Terezy Vokálové je Dana Jandová. Soutěže se zúčastnilo šestnáct dorostenek.

Třikrát zvítězila

Tereza dokázala zvítězit ve třech disciplínách: 200 m, dálce a běhu na 100 m překážek. K tomu přidala ještě dvě druhá místa v běhu na 800 m a ve výšce.V celkovém výkonu má ještě rezervy, když osobní rekord si vytvořila pouze ve vrhu koulí a výšce.

Dalšího úspěchu dosáhla v pětiboji mladších žákyň Karolína Kořínková, když jen čtyři body jí chyběly k zisku bronzové medaile. Hned za ní na pátém místě skončila Vendula Štanclová, obě z LIAZu Jablonec. Té se nedařilo v běhu na 60 m překážek.

Také z AC Jablonec

Vícebojů se zúčastnili i závodníci AC Jablonec. Junior Radek Bekr obsadil v desetiboji 12. místo a mladší žákyně Kateřina Kadavá skončila 10.

Z výsledků: sedmiboj dorostenek: 1.Tereza Vokálová 5381 bodů (200 m: 1. místo, 25,13, 800 m: 2.2:26,15, 100 mpř.: 1.13,97, výška: 2.175, dálka: 1.573, koule: 10.9,94 a oštěp: 4.34,95). Pětiboj mladších žákyň: 4. Karolína Kořínková 2954 bodů.