Výprava atletů LIAZU Jablonec vybojovala celkem osm medailí, pět zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou. O další cenné medaile přišli jablonečtí v sedmi případech, když obsadili nepopulární čtvrtá místa, ve třech případech to bylo dokonce jen tři setiny od třetí příčky. Druhý jablonecký oddíl AC díky svým skvělým medailistům z vícebojů přivezli do Jablonce tři medaile jednu zlatou, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

Dorostenka Tereza Vokálová zahájila svou cestu k nejúspěšnější atletce mistrovství překonáním českého rekordu v běhu na 60m překážek, krátce na to přidala další vítězství ve skoku dalekém, když vedla od prvního pokusu a svůj osobní rekord překonala pátým pokusem. V neděli zaběhla v rozběhu na 200m osobní rekord, který ve finále zlepšila a doběhla na druhém místě. Na závěr mistrovství startovala za juniorky se svoji kolegyní Petrou Šafaříkovou a pomohly tak oběma juniorkám Kateřině Hýskové a Karin Höferové k zisku zlaté medaile ve štafetě 4x200m.

Kateřina Hýsková zopakovala své umístění ve skoku dalekém z mistrovství dospělých, opět posledním pokusem obsadila třetí místo, od stříbrné medaile ji dělil pouze jeden centimetr. Úspěchy v kategorii dorostenek dovršila ve vrhu koulí Lada Cermanová, když hned v prvním pokusu si vytvořila osobní rekord a suverénně získala zlatou medaili.

Pozadu nezůstala ani dorostenecká kategorie, své výborné výkony v poslední době potvrdil ve skoku o tyči Dan Bárta, který zvítězil nad svými soupeři o půl metru. V běhu na 60m překážek skončil na čtvrtém místě v osobním rekordu, když mu k medaili chyběly tři setiny. V této disciplíně jej porazili oba atleti AC Jablonec. Tomáš Pulíček získal stříbrnou medaili a Daniel Monzar bronzovou. Jedinou zlatou medaili tohoto oddílu získal Daniel Monzar v běhu na 400m, když zaběhl poprvé čas pod 50 sekund.

Medailovou bilanci atletů LIAZU Jablonec završil ve skoku dalekém Ondřej Rapp ziskem stříbrné medaile. Výkonu dosáhl ve třetím pokusu, pak už jen přešlapoval. Do celkové bilance je třeba zařadit nepopulární čtvrtá místa, kterých bylo sedm. Petra Šafaříková v běhu na 60m, Dan Bárta na překážkách, Ondřej Rapp v běhu na 60m, všem třem chyběli k medaili tři setiny! Velmi dobrý čas zaběhla také juniorka Karin Höferová v běhu na 400m, ale bylo to také jen čtvrté místo. Ani osobní rekord nestačil v běhu na 800m juniorce Lindě Mejstříkové, opět jen čtvrté místo. Pověstné číslo tři platilo také pro dorostence Lukáše Preislera, když v trojskoku mu chyběly k bronzu tři centimetry. Sedmé čtvrté místo získali ve štafetě 4x200m dorostenci.

Mistrovství mělo celkově vynikající úroveň, svědčí o tom čtyři nové české rekordy a řada vnikajících výkonů. Je velmi potěšitelné, že atleti LIAZU Jablonec se opět zařadili mezi nejlepší oddíly v republice. V počtu získaných medailí obsadili druhé místo za TEPO Kladnem a porazili takové kluby jako Vítkovice, Slávia Praha, Kolín a Plzeň.

Mistrovství proběhlo o víkendu v Praze v hale Otakara Jandery za účasti 606 závodníků ze 108 oddílů celé České republiky. Byl to již 24. ročník tohoto závodu, který má přezdívku gigant. Tento název plně vystihuje veliký počet startů, kterých bylo za oba dny přes tisíc. Bojovalo se ve čtyřech kategoriích, soutěžili junioři, juniorky, dorostenci a dorostenky. Medaile se udělovaly ve třinácti disciplínách.

Z výsledků MČR dorostů a juniorů

Zlaté medaile: dorostenky Tereza Vokálová 60mpř. 8,39 (český rekord), skok daleký 577 (os. rekord), štafeta 4x200m juniorky ve složení Hýsková, Šafaříková, Höferová a Vokálová 1:41,91, vrh koulí dorostenky Lada Cermanová 14,85, skok o tyči dorostenci Dan Bárta 445, 400m dorostenci Daniel Monzar (AC Jablonec) 49,66.

Stříbrné medaile: skok daleký dorostenci Ondřej Rapp 674 (os. rekord), 200m dorostenky Tereza Vokálová 24,85 (os. rekord), Tomáš Pulíček (AC Jablonec) 8,10 (os. rekord).

Bronzové medaile: skok daleký juniorek Kateřina Hýsková 580, 60mpř. dorostenci Daniel Monzar (AC Jablonec) 8,22, v rozběhu 8,21.

Čtvrtá místa: 60m dorostenek Petra Šafaříková 7,82, 60m dorostenců Ondřej Rapp 7,15 (os. rekord), 60mpř. dorostenců Dan Bárta 8,25 (os. rekord), 400m juniorek Karin Höferová 57,29 (os. rekord), trojskok dorostenců Lukáš Preisler 13,15 (os. rekord), 800m juniorky Linda Mejstříková 2:15,22 (os. rekord) osm setin od bronzové medaile, štafeta dorostenců 4x200m ve složení Rapp, Bárta, Krykorka a Karásek 1:32,95. Páté místo získal junior Marek Purm ve skoku o tyči 375 a juniorka Kateřina Hýsková v běhu na 200m 25,32 (os. rekord), šesté místo juniorka Klára Zemanová ve skoku o tyči 305, trojskok dorostenek Barbora Zakonovová 10,63 (os. rekord), 3000m dorostenek Natálie Štemberová 12:08,96, sedmé místo dorostenec Ondřej Sobota ve skoku o tyči 355 a dorostenka Monika Berková v běhu na 3000m 12:20,81.

Z ostatních výkonů, které nestačily na finále: junioři 60mpř. Tomáš Dostrašil 8,67 a Martin Sirota 8,57 (os. rekord), 60m Petr Kořínek 7,43, 400m Martin Puš 51,30 (os. rekord). Dorostenci 200m Ondřej Rapp 22,77 (os. rekord), Karásek Vojtěch 23,51 (os. rekord), 200m dorostenek Petra Šafaříková 25,89 (os. rekord).