Sedmdesát osm tipující, mezi kterými bylo i dvanáct žen, zaslalo 879 vyplněných tipovacích kuponů. Jen ale 3,9 % z nich použilo na své tipy internet.

Ostatní poctivě vyplňovali a doručovali do redakce. A pak už to bylo na sportovní redakci. Každý kupon a pak každé kolo se musí zadat do počítačového systému. Od počátku byla tip liga nebývale vyrovnaná, o pořadí v jednotlivých kolech rozhodovala mnohdy i Supertrefa, tedy tipování kolik branek padne v dalším kole. A nutno říci, že tentokrát to tipující neměli v tomto „odvětví" jednoduché.

NEJDŘÍV NEPADALY GÓLY

V krajských a okresních soutěžích se totiž děly nevídané brankové hody. Vůbec žádnou výjimkou nebyly brankové průměry čtyři a více gólů na utkání. A pak, že český fotbal nemá střelce. A nebo se nedostává obránců? V každém případě fanoušci chtějí vidět góly a ty padaly. Jenom „tipeři byli zpočátku takovými počty zaskočení. S postupem času se ale „adaptovali" a jejich tipy byly přesné. Až na poslední kolo. Na Mistrovství Evropy totiž branky ve skupinách málo gólů a tipující rozjetí z místních fotbalů hádali prostě moc vysoko. Tak snad v další části ME.

BORCI JSOU Z HARATIC

Nejvíce tipujících se rekrutovalo z Jablonce, následovaly Plavy a Haratice. Tipy přicházely celkem z osmnácti obcí. Ale nejsilnější tiperská komunita je prostě v Plavech a v Haraticích.

A v celkovém pořadí hráli prim právě borci z Haratic. A že ani ženy netipovaly špatně dokazuje na celkovém devatenáctém místě Božena Koldovská. Inu i ženy mají rády fotbal…

Všem tipujícím děkujeme za účast v dalším ročníku tip ligy. Než na podzim vyběhnou fotbalisté krajských a okresních soutěží, budeme je včas informovat o zahájení dalšího ročníku.

BEZ NICH BY TO NEŠLO

Redakce Jabloneckého deníku také děkuje všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu tip ligy počínaje předáním kuponů až po zpracování a především sponzorům, od kterých získají nejlepší tipaři a další ocenění hodnotné ceny. Patří k nim FK Jablonec, firma Hygo trend, Fortel Desing, Kitl, Eleven, Pivovar Rohozec, Style Bohemia, Alfex, Uzenářství a řeznictví Sedlák a také firma Drda Glass.

Někteří z vylosovaných už si své ceny vyzvedli. Byl mezi nimi dlouholetý účastník tip ligy Lubomír Pokorný, který slíbil, že pokračovat bude i v podzimních kolech soutěže.

Cenu si převzal i Jaroslav Mráz, který ji získal jako nejvzdálenější účastník.

Nejpřesněji v jarní tip lize tipovali tito účastníci:

1. Jaroslav Lejsek, Haratice, 156 bodů; 2. Lukáš Lejsek, Haratice, 153 body; 3. Václav Albl, Tanvald, 153 body; 4. Matěj Lejsek, Haratice, 150 bodů; nejlepší žena: Božena Koldovská, Tanvald, 105 bodů.

Další mimořádné ceny za již letitou, věrnou účast obdrží:

Jiří Krumbholz, Gustav Harik a Lubomír Pokorný.

Za věrné „rodinné" tipování si cenu odnesou: Pavel, Milena, Leoš a Pavel ml. Krykorkovi; Zdeněk nejst., Zdeněk ml., Zdeněk nejml., Marie a Květa Naučovi; Steve, Luboš, Božena a Luboš ml. Koldovských a také pravidelně tipující rodina Pokorných.

Cenu pro nejvzdálenějšího účastníka získává rodina Mrázova z Lažan. Ceny je možné vyzvednout, po předchozí dohodě, na telefonu 724 482 874.