Hlavní cenu předal zástupce pivovaru Rohozec Jiří Vedral. Ten zažil i neobvyklého tipujícího. „Byl jím čtyřnohý přítel člověka. Pes si ale nemůže převzít cenu, tak jsme od toho raději upustili,“ řekl Jiří Vedral.
Letošního ročníku se zúčastnilo až pět set čtyřicet jedna soutěžících. Mezi nejlepší jedenáctkou byli i čtyři, kteří tipují již od prvopočátku soutěže TIP LIGA. „K fotbalu mám hezký vztah. Jsem také ve fotbalovém mužstvu,“ poznamenala Klára Dutková, která si za svých 117 bodů odnesla mikrovlnnou troubu.

Přálo jim štěstí i vypočítavost

Někteří svému vítězství vděčí náhodě. Jiní důkladně sledují tabulky a věří svému oblíbenému mužstvu. „Aby naši vyhráli, slíbili jsme jim i pivo za deset korun, remíza by byla za patnáct a prohra za dvacet korun. Do padesáté minuty byl zápas stále nula nula, pak jsme se připomněli s naší nabídkou a naši dali gól,“ zavzpomínal Martin Ryml z Plavů.
Stálá hráčka Dutková z Plavů je na přebírání cen zvyklá. Každým rokem ji cena nemine. „Jednou jsem odjela na kole, odešla jsem s robotem a nyní pomáhám dceři s mikrovlnkou,“ smála se maminka Dutková. Za zmínku také stojí umístění posledního hráče na jedenáctém místě. „Tři kola před koncem jsem byl na prvním místě, pak jsem to jednou pokazil a propadl jsem se na jedenácté,“ řekl František Kafka.
To, že se oblíbené soutěže čtenářů účastní pouze muži, dávno není pravda. Podzimní tipařskou soutěž si nenechalo jít sto třicet čtyři žen a čtyři sta sedm mužů. Předání cen proběhlo ve veselém duchu.