První kupón nového ročníku TIP LIGY bude zveřejně na stránkách jabloneckého Deníku již tuto sobotu a následně bude stejný kupón otištěn v Deníku ještě čtyřikrát. Hráči, kteří do hry vstupují, musí poprvé vyplnit originální kupón, ať už se zapojí kdykoli. Hráči, kteří řádně vyplněný kupón ve všech polích odevzdali, budou zaneseni do databáze a po zveřejnění výsledků daného kola zjistí ve výherní listině své číslo, které je bude provázet celou hrou. Po jeho získání mohou TIP LIGU hrát jednak prostřednictvím kupónu v novinách, na internetu nebo prostřednictvím SMS. Detailní pravidla jak tipovat budou zveřejněna vedle prvního tiketu v sobotním vydání jabloneckého Deníku.
Originální kupony z novin pak hráči mohou do redakce dopravit mnoha způsoby. Prvním a nejjednodušším je dodat tiket do sběrného místa, které navíc soutěží o sud Pivovaru Rohozec. Tedy sběrné místo, které v součtu všech kol odevzdá největší počet tiketů dostane 100 piv. Loňské prvenství obhajuje Dřevěnka z Plavů, dalšími místy, kde lze kupony vhodit, jsou: Restaurace u Rudých koní v Lučanech, Restaurace na Stadionu ve Velkých Hamrech, Sázková kancelář Fortuna Tanvald, restaurace Sokolovna Janov, Klub Jiskry Mšeno, pivnice Budvarka v Jablonci, Pivnice U Tržnice Jablonec a Sport klub Camel Jablonec. Kupony však lze zasílat také poštou nebo přinést osobně do redakce Deníku.
Vítězové jednotlivých kol obdrží dárkové balení piv věnované Pivovarem Rohozec a poukázku na dvě vstupenky na ligové utkání FK Jablonec 97 na jablonecké Střelnici.
Nejlepších jedenáct hráčů na konci hry obdrží věcné ceny, které jsou v současné době v jednání a v úvodu soutěže budou na stránkách Deníku odtajněny. Podzimní TIP LIGA bude mít 13. kol a po dobu jejího trvání je možno odebírat noviny se 40% slevou.