„V Jablonci se MČR mužů a žen konalo poprvé. O pořádání nás požádalo vedení Českého svazu juda vzhledem k předchozím úspěšným pořádáním Českého poháru, který se koná v Jablonci každoročně, a to v březnu," říká spokojeně Robert Hoření z pořádajícího Judu klubu Jablonec.

„Již během soutěže byla vyslovena pochvala za velmi kvalitní uspořádání závodů od pana Michala Vachuna, který je sportovní ředitel Evropské asociace juda, a do Jablonce přijel osobně. Dále pochválil městskou halu, která je pro takovou soutěž velice vhodná a reprezentativní. Jablonečtí odvedli skvělou práci," dodal Hoření.

Jablonečtí judisté měli své zastoupení také mezi závodníky. V kategorii mužů startoval ve váze do 81 kilogramů Petr Kabelka, dále se představili dva věkem ještě junioři Petr Bukovský (do 66 kg) a Jiří Šťastný (do 90 kg). Trio Jabloneckých ještě doplnil dorostenec Dominik Liška ve váze do 66 kilogramů. Bohužel ani jeden z nich nedosáhl na finále. „Ve velké konkurenci neudělali ostudu, i když se žádný z nich neprobojoval do soubojů o medaile," říká Robert Hoření, který byl na turnaji také v roli rozhodčího.

Výsledky MČR mužů a žen

Muži -60 kg: 1. Petřikov Pavel (JC Hradec), 2. Pulkrábek David (JC Plzeň), 3. Tománek Michal (USK Praha) a Hozák David (SJ Litoměřice).

Muži -66 kg: 1. Ječmínek Jakub (USK Praha), 2. Stalmacher Jaroslav (SJ Litoměřice), 3. Musil Karel (Sokol Vršovice) a Pospíšil Robert (JK Olomouc).

Muži -73 kg: 1. Sedmidubský Václav (USK Praha), 2. Dědeček Jakub (JC Plzeň), 3. Jestřebský Adam (JC Hranice) a Vaníček Michal (SKP Jičín).

Muži -81 kg: 1. Musil Jaromír (Sokol Vršovice), 2. Petr Ivan (SK Brno), 3. Šána Jiří (SK Brno) a Ječmínek Jan (USK Praha).

Muži -90 kg: 1. Jurečka Alexandr (JC Havířov), 2. Švec Libor (USK Praha), 3. Lojkásek Marek a Knápek Tomáš (oba USK Praha).

Muži -100 kg: 1. Horák Michal (USK Praha), 2. Krpálek Michal (USK Praha), 3. Drahoš Jakub (TJ Prachatice) a Hlaváček Erik (USK Praha).

Muži +100 kg: 1. Krpálek Lukáš (USK Praha), 2. Hlaváček Lukáš (USK Praha), 3. Staněk Jan (M. Boleslav) a Baykalov Vitalij (SK Brno).

Ženy -48 kg: 1. Rajnohová Kateřina (JC Hradec).

Ženy -52 kg: 1. Gerasimenko Elizaveta (Sokol Vršovice).

Ženy -57 kg: 1. Chytrá Lucie (Sokol Vršovice).

Ženy -63 kg: 1. Patočková Tereza (Sokol Vršovice).

Ženy -70 kg: 1. Dohnalová Gabriela (JC Hradec).

Ženy -78 kg: Eiglová Alena (PSK Hradec).

Ženy +78 kg: Konečková Jana (Sokol Tvrdonice).