Kdy jste začal hrát florbal?
Jako hráč hraji florbal od dvanácti let, tedy od roku 1998. V současné době mám tedy dvacetiletou hráčskou kariéru. V r. 1998 jsem začínal v týmu FBC Jablonec nad Nisou. Po odstěhování se z Jablonce nad Nisou jsem, myslím od r. 2000, začal docházet do vesnického sokolského spolku, kam jsem se přistěhoval, do Hutířova nad Jizerou.

Pak už jste začal trénovat?
Zde jsem začal ,,vyučovat“ trenéra všestrannosti florbalu, a to hlavně co se týče pravidel a trochu i hry, vše jen z mé praxe. Do té doby tam nikdo florbal neuměl či spíše se tam hrála tato „plácaná“ jen někdy v rámci dětské všestrannosti.

Brzy jste si ale vedli dobře…
Časem jsme se spoluhráči dosahovali lepších a lepších výsledků ve florbalových soutěžích sokolského přeboru. Jako profi tým jsme Huntířov nikdy nepřihlásili a ani nevím důvod, snad finance. Neměl jsem v tu dobu věk se zajímat o něco jiného než o sport a florbal. Soutěž sokolských přeborů jsem hrál do roku 2006. Poté jsem nastoupil k Policii ČR a už jsem neměl čas hrát.

Patřil jste vždy k nejlepším…
Během působení v Huntířově jsem se v sokolském přeboru umísťoval mezi prvními třemi hráči na turnajích, a to jak ve střelcích, tak popřípadě v nejvíce asistencích. Za největší vítězství považuji rok 2014 a vítězství na MČR v juniorech, opět amatérský sokolský přebor. V Huntířově jsem však na amatérské bázi začal své první tréninky v roli trenéra, psal se rok 2003.

Jaké věkové kategorii jste předával svoje zkušenosti?
Vedl jsem mladší žáky, které jsem v roce 2005 dovedl k 3. místu na M ČR mladších žáků v sokolském přeboru. Od roku 2004 jsem také trénoval huntířovské družstvo žen, kde byl věk od 7 do 15 let. V Huntířově jsem čerpal pouze ze své praxe hráče, nic nastudované o trenérství jsem neměl. A neměl jsem ani trenérskou licenci.

Jak si vedl koberovský tým?
V roce 2008 jsem začal trénovat s TJ Sokol Koberovy, kdy jsem nejprve hrál Libereckou ligu a hned v roce 2009 jsem s Koberovy postoupil do, v té době 3. ligy mužů. V roce 2011 následoval pád zpět do Liberecké ligy z důvodu organizačních změn v týmu. V roce 2014 jsem však se zcela nově seskládaným týmem Koberov postoupil do Regionální ligy, dříve to byla 3. liga mužů. V ,,A“ týmu Koberov jsem setrval do r. 2016, kdy jsem z rodinných důvodů v ,,A“ týmu Koberov skončil. Od roku 2017 občas nastupuji v ,,B“ týmu Koberov.

Pak jste začal i studovat…
Od roku 2016 buduji koberovskou mládež a od této doby jsem také začal studovat vše ohledně mládeže a činnosti trenéra. Hned zpočátku jsem si udělal florbalovou trenérskou licenci ,,D“. Také jsem začal hodně využívat i věci z psychologie a fyzičky, které jsem načerpal za 7,5 roku u Policie ČR. V současné chvíli jsem šéftrenérem mládeže TJ Sokol Koberovy a spadá pode mě cca 60 dětí ve věku 5-12 let. Nyní už mám licenci C.

V kolika týmech děti hrají?
Hráči jsou rozdělení do čtyř kategorií: minipřípravka, přípravka, elévové a mladší žactvo.

Jaký je váš největší úspěch?
Za zatím největší úspěch považuji na Nisaopen 2018 osmifinále s elévy ze 72 týmů.

Elévy trénujete právě vy?
Ano, trénuji elévy a na ostatní kategorie dohlížím a upravuji dle mého nejlepšího vědomí a svědomí.

Kolik času dětem věnujete?
Trénuji děti dvakrát týdně po 1,5 hodině, někdy udělám i individuální trénink pro hráče, kteří mají zájem. Každý týden jeden den z víkendu jsem přibližně šest hodin na turnaji s dětmi. A dá se říct, že pak i s administrací či podobně trávím půlku každého dne florbalem.

Kdo vám s dětmi pomáhá?
Minipřípravku vede Štěpánka Vodhánělová, přípravku můj bratranec Michal Fabián, mladší žáky Lukáš Hlava. A důležitý člověk, který přišel s myšlenkou vytvořit v Koberovech mládež, je náborový trenér Adam Buriánek, manažerem týmu je Václav Hartl. Důležitý je pro mne také hlavní trenér áčka mužů, u kterého se rád vzdělávám, Jan Kovář