Tonda Cup, pokračoval o víkendu už jedenáctým ročníkem. Opět se konal ve sportovní hale na Podhorské ulici, kam dorazili basketbalisté ze všech koutů České republiky. Celý den soupeřili o co nejlepší umístění v tabulce, protože ceny byly opět lákavé.

Turnaj nese jméno zakladatele a hlavního pořadatele Tondy Gilara. A ten si vždycky dá na jeho přípravě záležet. Nezklamal ani letos. Počínaje podmínkami pro basketbalová klání a konče občerstvením a cenami, všechno klapalo tak, jak byli účastníci zvyklí. A ti se proto do Jablonce rádi vracejí. Někteří, jak potvrdili, nevynechali žádný z ročníků. „Odehraných šest utkání bylo plné sportovního zápolení, výborných výkonů i sportovních gest hodných basketbalových veteránů,“ zhodnotil akci Tonda Gilar.

Vlci - Most
Vlci hráli dobře, bod by si zasloužili. Lvi měli doma víc štěstí

Po skončení napínavých bojů bylo nejvíc spokojené družstvo s odpovídajícím názvem Jasní favorité. To nenašlo v turnaji přemožitele a užívalo si právem chvíle slávy. Konečné pořadí turnaje: 1. Jasní favorité, 2. Sodoma, 3. BK Slaný, 4. Jablonec.

Organizátor, jako každoročně, ocenil i úspěšné jednotlivce. Nejlepším hráčem turnaje a zároveň nejlepším střelcem byl vyhlášený Pavel Tomčo. Všichni účastníci ale ukázali, že basketbalových zkušeností mají na rozdávání. Tonda Gilar všechny účastníky za jejich výkony ocenil a už je pozval na dvanáctý ročník 2023.