Z jedenácti utkání na hřištích soupeřů odešli jen šestkrát poraženi. Jak již bylo v komentářích z jednotlivých utkání řečeno, některé duely zkrátka vyhrát nešlo. Jedná se především o utkání na Praze 4 a v Ústí nad Labem O to víc však mrzí prohry v posledních třech kolech u soupeřů v Libčicích, Žatci a Slavii Praha. Vesměs se jednalo o utkání, ve kterých domácí dělali vše pro to, aby se v soutěži zachránili a Pragováci si přijeli tak říkajíc „jenom zahrát". Mnohdy ani ne v kompletní sestavě.

Vedle již zmíněných 31 bodů se v konečné tabulce objevuje skóre 588:520 branek. Znamená to, že Pragováci měli v soutěži nejlepší obranu (při celkově spíše jen průměrných výkonech gólmanů je to skvělé), ale také až třetí nejlepší produktivitu v útočné fázi s odstupem 72 gólů za druhým Ústím a dokonce až 114 branek za první Prahou 4, a to není příliš příznivé zjištění. Není se proto co divit, že se trenér Dědeček poohlíží po produktivních spojkách v okolních klubech.

Na vstřelených brankách se hráči podíleli následovně:

Pátým nejlepším střelcem soutěže je Michal Heinl 125 branek, čtrnáctým Hána 91 a patnáctý Mrklas 88. Pokračují Novotný 58, Žák 53, Dohnal 41, Svoboda a Dědeček oba 24, Šmika 15, Meloun 14, Nehasil 13, Šatava 12, O. Heinl 10, Janeček 8, Sluka 6, Trejbal 5 a Matek 1. Bez gólového zápisu se v sestavě ještě objevili Albani a Kalcojanis a čtyři gólmani. Nejlepším z nich byl jednoznačně Hlinka, který také jednou skóroval, dvojkou byl Kysela, několikrát nastoupili také Rybák a zejména hostující Kubal.

Do statistiky vedené na serveru ČSH také patří tresty. Pomineme-li několik jedinců, kteří byli diskvalifikovaní a mezi které patří i jediný jablonecký „červenáček" Svoboda, tak mezi nejtrestanějšími hráči je na druhém místě Novotný se 32 minutami, následuje Dědeček s 26 a M. Heinl s Hánou po 20 minutách.

Diváka neznalého poměrů v naší házené tak asi napadne, proč že se to týká právě nejlepších hráčů jabloneckého týmu. Podle názoru mnohých jsou totiž právě M. Heinl a Hána slušňáci neodpovídající naturelu házené.

Nejlepší fanoušky má Jablonec

Dalším statistickým údajem je návštěvnost. Házená se samozřejmě nemůže rovnat fotbalu či hokeji, ale údaje to jsou zajímavé. I zde totiž jablonečtí diváci zcela zastiňují ty ostatní. Do městské haly jich totiž přišlo fandit celkem 1 745, což je průměr na utkání 159. Pro srovnání na suveréna soutěže Prahu 4 přišlo 732 diváků s průměrem na utkání 67 a na poslední Slávii Praha pouhých 305, kdy průměr činí pouhých 28 diváků. Ti jablonečtí jsou považováni za znalce házené a soupeři je Pragovákům závidí, především pro atmosféru, kterou dokáží navodit a soustavné povzbuzování.

„Skutečně stručně lze konstatovat vydařená sezona, ale nesplněný cíl do druhého místa. Alespoň však nemusíme někomu vysvětlovat, proč nemáme zájem postoupit do první ligy. Velmi dobrý podzim vystřídalo nevyrovnané jaro. Podzim jsme odehráli ve stabilizované sestavě, ale v jeho průběhu jsme přišli o Melouna pro vážný pracovní úraz. Těsně před zahájením jarní části se zranil O. Heinl a do přípravy ani k utkáním nenastoupil Sluka z osobních a pracovních důvodů. Rázem jsme přišli o dva pilíře obrany. Tuto ztrátu se nám podařilo zacelit, ale právě v těch snadnějších utkáních chyběla koncentrace a „někdo", kdo by obranu vyztužil. Navíc v závěru již k utkáním nejezdil Dohnal, naproti tomu se do týmu velice úspěšně vrátil v polovině jara Meloun a hned si vybojoval místo v základní sestavě. Ocenil jsem také návrat Nehasila. Během jara se do velmi dobré formy dostali gólman Hlinka a spojky Michal Heinl a zejména Hána. Ten skutečně rostl od utkání k utkání, až se z něho stává lídr týmu," zhodnotil uplynulou sezonu trenér František Dědeček st.

Změny v kádru

V jabloneckém týmu možná nastanou přes letní pauzu nějaké změny. Trenér Dědeček tuto skutečnost nevylučuje.

„Několik sezon jsme budovali tým a hlavním krédem bylo dát příležitost mladým a stabilizovat kádr. Výsledkem je skutečnost, že jen s obtížemi dáváme dohromady soupisku osmi nejlepších hráčů pro druhou ligu, jak to vyžaduje ČSH při existenci dvou týmů stejné kategorie v soutěžích. Je tomu tak hlavně proto, že zmínění mladíci poněkud dospěli, výkonnostně však stagnují, a tak hrají především v béčku a v A-týmu poté vysedávají na lavičce. Nejhorší na tom je, že to některým takto i vyhovuje. Přes léto se pokusíme řešit složení obou týmů komplexně. Musíme počítat také s tím, že zájem o odchod do zahraniční soutěže projevil Mrklas, čímž poklesne opět střelecká potence týmu. Naštěstí projevilo zájem hrát u nás hned několik hráčů z okolních klubů. To nám spolu s přechodem dalších mladíků do kategorie staršího dorostu může pomoci tento problém vyřešit. Na podrobnosti se ale zeptejte až začátkem srpna, kdy zahájíme přípravu na nový ročník," uvedl zkušený trenér.